VATERPOLISTI RADNIČKOG U FINALU KUPA

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca postali su prvi finalisti Kupa Srbije, pošto su u prvom polufinalnom duelu „fajnal-fora“, na Gradskom bazenu u Zrenjaninu, savladali ekipu Naisa, rezultatom 8:5.

Posle početnog odmeravanja snaga u prvoj četvrtini, u kojoj golova nije bilo, led je probio francuski reprezentativac Gijom Dino, sa dva gola na startu druge deonice, ali su Nišlije najpre smanjile preko Nemanje Šilja, a zatim izjednačile golom Jakše Kosića – 2:2. Novo vođstvo Radničkom doneo je Vukašin Ganić, a da timovi na veliki odmor odu poravnati pobrinuo se Nemanja Budurin, sedam sekundi pre isteka vremena – 3:3.

U drugom poluvremenu Kragujevčani su nastavili čvrstu igru u odbrani, na čelu sa fantastičnim Lazarom Dobožanovom, možda i najboljim igračem susreta, dok su u napadu u potpunosti slomili otpor protivnika. Precizni bili Ivan Gusarov i Uroš Vasić, za povratak na „plus dva“ pred poslednju deonicu – 5:3, a zatim je prednost udvostručena novim golovima Gusarova i Ganića (7:3).

Tračak nade za Nišlije bio je gol Šilja iz peterca, ali je tri minuta pre kraja sve dileme oko pobednika otklonio levoruki Nemanja Radovanlija (8:4).

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Gijom Dino, Ivan Gusarov i Vukašin Ganić sa po dva gola, dok je na drugoj strani prednjačio Nemanja Šilj sa tri pogotka.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast tragično nastradalima u saobraćajnoj nesreći u Nišu.

U drugom polufinalu sastaju se Partizan i Šabac, a pobednik će na megdan Radničkom, u nedelju od 20 časova.

Radnički – Nais 8:5 (0:0, 3:3, 2:0, 3:2)

ZRENJANIN – Gradski bazen. Gledalaca: 400. Sudije: Putniković i Virijević. Igrač više: Radnički 14(5), Nais 10(0).  Dva igrača više: Radnički 1(1), Nais 1(0). Peterci: Radnički: 1(0).

RADNIČKI: Dobožanov, Mitrović, Stanojević, Ganić 2, Radovanlija 1, Stanković, Panić, Dino 2, Vasić 1, Gusarov 2, Manić, Tomašević, Đerković, Pljevančić. Trener: Stevanović.

NAIS: Lazić, Mitrović, Pavičić, Kosić 1, Budurin 1, M. Milošević, Kovačević, Lekić, Živić, Šilj 3, Malenović, D. Milošević, Stoiljković, Stjepanović. Trener: Serafimović.