Zdravlje slavilo u Kragujevcu

Košarka Sport

U subotu su odigrane dve utakmice 17. kola Košarkaške lige Srbije: Radnički – Zdravlje 74:79, Vršac – Dunav 99:75. A odloženi su mečevi: Dinamik – Metalac, Sloboda – Kolubara i Sloga – Mladost.

Radnički je na svom parketu poražen od Leskovačkog Zdravlja posle uzbudljive borbe. Domaći su na poluvremenu imali „plus 16“, ali se ta razlika istopila u 37. minutu, kada su Leskovčani izjednačili na 58:58. Posle toga je vođena izjednačena borba, da bi Kragujevčani nešto bolje ušli u četvrtu deonicu (69:64), ali su gosti uzvratili istom merom i stekli neznatno vođstvo, koje su održavali do konačne pobede.

Tabela: Zlatibor 11-5, Sloboda, Vojvodina, Sloga 10-6, Vršac, Radnički, Zdravlje 9-8, Mladost 10-5, Dinamik, OKK Beograd 9-7, Dunav 7-10, OKK Novi Pazar 8-8, Metalac 7-9, Kolubara 5-10, Tamiš 4-12, Slodes 2-14.

Piše: Nina Spasojević Radojević, Sport klub