Ženski Rukometni klub „Radnički” – „Jagodina” povela u finalnoj seriji

Rukometašice „Radničkog” su poražene u prvom susretu finala plej-ofa rezultatom 30:26 (poluvreme13:13), tako da će šansu za nastavak finalne serije potražiti narednog utorka na svom terenu.

Kao i što se očekivalo kada je finale u pitanju, susret je počeo tvrdo, sa čvrstim odbranama i bez mnogo rizika i otkrivanja karata. Igralo se gol za gol, gde nijedna ekipa nije uspevala da stvori rezultatsku prednost. Radnički je u napadu delovao raznovrsnije, poentiravši sa više pozicija, dok je u početnom ispitivanju snaga, Kragujevčankama velike muke zadavala brzonogi srednji bek domaćih Teodora Majkić, prodorima do linije od 6 metara i lucidnim proigravanjima. Nakon par odbranjenih udaraca reprezentativnog čuvara mreže Đurašinović, aktuelne šampionke dolaze do prve opipljivije prednosti (10:7,18.min).

Reagovao je šef struke Kurandić minutom odmora, posle koga Kragujevčanke promenom odbrambene formacije, zaustavljenih par šuteva od strane Hasanovićeve i sa tri vezana gola Katarine Stepanović, dolaze do novog poravnanja rezultata (10:10,22.min). Sledi period izjednačene igre, gošće golom Stošićeve dolaze do novog vođstva (12:13,29.min), no na veliki odmor se odlazi rezultatom 13:13.

Krenule su silovito Jagodinke u drugom delu igre, eksplozivnom i brzom igrom, pojačanom agresivnošću u odbrani održavale prednost od dva gola razlike. Rukometašice Radničkog su mirnom igrom održavale pomenuti rezultatski minus, strpljivo vrebajući šansu da smanje, a potom i preokrenu tok utakmice. Na semaforu je bio 42.gi minut kada Radnički dolazi do izjednačenja (20:20) i kada se očekivalo da gošće po oprobanom scenariju okrenu vodenicu na svoju stranu, duža klupa i veći roster Jagodinki je došao do izražaja.

Pojačale su ritam, golovima sa brzog centra i ubitačnim kontranapadima dolaze do, pokazalo se, odlučujuće prednosti, koja je u pojedinim trenucima iznosila i 4 do 5 golova razlike. Uložile su dodatni napor igračice Radničkog, smanjile par puta prednost, no visoki ritam utakmice je ostavio danak, tako da je Jagodina dobila prvu rundu finala konačnim rezultatom 30:26.

U redovima Jagodine najefikasnije su bile kapiten Jelena Gojković sa 7 i Teodora Majkić sa 6 pogodaka,  dok su kod Kragujevčanki prednjačile Katarina Stepanović sa 11 i Ksenija Petrović sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Teodora Majkić (Jagodina)

ŽORK Jagodina – RK Radnički : 30:26 (13:13)

Jagodina: Hala „Jassa”. Gledalaca :
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić

Sedmerci: Jagodina 6 (6), Radnički 7 (7)
Isključenja: Jagodina 12 min, Radnički 10 min

Jagodina: Kostić, Adžić 5, Ćorović, Majkić 6, Bulatović 5, Vukčević 3, Lovrić, Jovanović, Raičević, Ašanin 4, Đurašinović ( 11 odbrana), Stojanović, Gojković 7.

Radnički : Pojužina, Veličković 3, Bjelak 1, Stepanović 11, Nedeljković, Stošić 2 , Blagojević, Hasanović (7 odbrana), Vlašković, Stoiljković , Ilić (3 odbrane), K.Petrović 6, Rašković, Agatunović 1, T.Petrović, Kolak 2.

Drugi meč finalne serije je na program u utorak 1.juna u SBB hali „Jezero” sa početkom u 18 časova pred kamerama RTS-a.