Bez šanse u Novom Sad

Košarka Sport

Košarkašice Radničkog su pretrpele još jedan poraz u nizu i to od novosadske Vojvodine 021, rezultatom 82:61 (24:16, 21:10, 16:10, 21:25).

Serija loših izdanja Crvenih dama nastavljena je i u Novom Sadu gde je već na poluvremenu bilo jasno kakav će konačan ishod biti. Nisu loše počele Kragujevčanke. Čak su sredinom prve četvrtine i došle u vođstvo, ali su na 2 minuta pred istek prvog dela igre totalno ušle u kontraritam i domaće su sa tri vezana pogotka za 3 poena stekle ubedljivih +8. Na startu drugih 10 minuta igre, Radnički preti, ali se ta pretnja završava prilaskom na -3 nakon čega Vojvodina dodaje gas i praktično rešava pitanje pobednika. Na veliki odmor, Novosađanke odlaze sa ogrominih +19 (45:26). Trener Milovanović nije na raspolaganju imao pun sastav, naročito je postojao problem na visokim pozicijama u ekipi.

Treća četvrtina nije donela ništa novo. Radnički je loše rešavao situacije u napadu, a ekipa Vojvodine je igrala sasvim dovoljno da održi, a na kraju i da poveća stečenu prednost koja je iznosila +25 na isteku 30. minuta igre. Kada je već sve bilo rešeno, Kragujevčanke su počele malo bolje da igraju i do kraja utakmice uspele da ne dožive katastrofu. Četvrtu četvrtinu rešavaju u svoju korist sa 4 poena prednosti za konačnih 82:61 za novosadski sastav.

Sve košarkašice Vojvodina koje su igrale, uspele su da se upišu u strelce. Bolje od ostalih su bile Sara Loomis sa 15 poena (8 skokova), Jovana Jovović i Nikolija Jovanović sa po 13 i  Čarna Prokić sa 11 poena. U ekipi Radničkog, Andrea Glomazić i Milica Inđić su upisale po 12 poena, Minela Mehović 11, a Neda vasović 10.