FUTSAL: Ekonomac peticom kroz Bečej

U jednoj od najznačajnijih utakmica u borbi za gornji deo tabele, Ekonomac je kao gost savladao Bečej sa 5:2 i sa ovim trijumfom, dva kola pre kraja ligaškog dela takmičenja među prvoligašima, došao do trećeg mesta na tabeli.

Kragujevački klub je time nastavio uspešan rezultatski niz u tekućoj godini, iako i na poslednjem iskušenju nije mogao da računa na sve igrače sa kojima raspolaže. Pored Tise, domaćin je relativno brzo doašo do vođstva, lopta koju je uputio Krasnić je pogodila Simića, time prevarila golmana Milanovića i posle nepuna tri minuta igre već je bilo 1:0 za Bečej. Međutim, na izjednačenje se nije dugo čekalo, tek nekih 40 sekundi, kada je Aleksić proigrao Stojanovića koji je iz blizine uspeo da zatrese mrežu rivala. Tokom većeg dela prvog poluvremena Ekonomac je bio tim koji je bio konkretniji, a to je i materijalizovao u 14.minutu golom Lazara Marinkovića posle solo akcije.

U samom finišu prvog dela po levoj strani pobegao je Tomić odbrani domaćina i potom savladao Vadaskog za 3:1, rezultat posle prvih 20 minuta igre. Bečej je ponovo u ranoj fazi, ovoga puta drugog poluvremena doašo do pogotka, a u strelce se upisao Golub. Taj gol je u izvesnom smislu doneo nadahnuće domaćem timu, koji je bio agilniji, ali opet nije imao dovoljno snage i umešnosti da napravi preokret. Rezultat u prethodne okvire vratio je Aleksić koji je bio na pravom mestu da odbijenu loptu od stative usled sjajnog voleja Milivojevića smesti iza leđa golmana Bečeja, a konačan ishod meča postavio je Lazar Marinković u poslednjem minutu, pogodivši sa svoje polovine nebranjenu mrežu domaćeg tima. I u narednom kolu Ekonomac će igrati u gostima, ovoga puta u Ivanjici, dok će u poslednjoj prvensvenoj rundi dočekati Novi Pazar. Posle 16 odigranih mečeva, kragujevački tim zauzima treće mesto na tabeli sa 29 bodova, odnosno, tri manje od drugoplasiranog Beogradskog FON-a, koga teoretski može da dostigne u preostalim utakmicama. U slučaju da ostane na trećem mestu, Ekonomac će u četvrtfinalu doigravanja za titulu imati prednost domaćeg terena, a rival bi mu bio šestoplasirana ekipa, dok bi osvajanje druge pozicije omogućilo direktnu prohodnost u polufinale. Uporedo, odvijaće se i takmičenje u Kupu, a izabranici trenera Vidana Bojovića će u četvrtfinalu, umesto 22. u Zrenjaninu gostovati 29.marta, gde će se od 19.30 časova sastati sa SAS-om. Bečej – Ekonomac 2:5 (1:3)

Sportska hala: „Đorđe Predin – Badža“. Gledalaca: 200. Sudije: Panić i Rabrenović (obojica iz Beograda). Strelci: 1:0 Krasnić u 3, 1:1 Stojanović u 4, 1:2 L.Marinković u 14, 1:3 Tomić u 19, 2:3 Golub u 23, 2:4 Aleksić u 31. i 2:5 L.Marinković u 40.minutu. Žuti kartoni: Bodonji, Novaković, Rnić, Živić (Bečej), Simić, Aleksić (Ekonomac). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 8(3-5), Ekonomac 8(5-3).
BEČEJ: VADASKI, STANOJEVIĆ, KRASNIĆ, RNIĆ, GOLUB, Jorgić, Spasić, Živić, Novaković, Bodonji, Mandić. Trener: Igor Šošo.
EKONOMAC: MILANOVIĆ, STOJČEVSKI, ĆIRKA, SIMIĆ, TOMIĆ, Milenković, Đurović, Aleksić, Rakić, Milivojević, L.Marinković, Stojanović, Digić, I.Marinković. Trener: Vidan Bojović.

Piše: Ivan Pavlović