Iskupljenje protiv crveno-belih

Priliku da poprave utisak nakon neočekivanog poraza od Niša proteklog vikenda, odbojkaši Radničkog imaće u petak od 18.30 časova na gostovanju nekadašnjem prvaku Srbije i velikom rivalu, beogradskoj Crvenoj zvezdi.

Imali su trener Dragan Kobiljski i njegovi učenici dovoljno vremena da izvuku pouke posle prvog poraza u sezoni. Evidentno je da Kragujevčani nisu preboleli glavnu boljku iz proteklih sezona, a to su te česte oscilacije u igri tokom utakmice.

Iako su u susretu sa ekipom Niša dva puta imali prednost u setovima, a potom i meč loptu u petom setu, učenici Dragana Kobiljskog su na kraju pognutih glava napustili parket „SBB Jezera“. Momcima iz srca Šumadije niko ne može da zameri na borbenosti i energiji tokom čitave utakmice, mada ostaje žal što u presudnim trenucima meča nisu sačuvali neophodnu mirnoću.

• Protiv Niša smo imali sve u našim rukama, ali smo bili pomalo brzopleti i hteli smo da što pre da rešimo utakmicu u svoju korist. Za pohvalu je to što nismo pali nakon izgubljenog četvrtog seta, imali smo priliku da u taj-brejku stavimo tačku na utakmicu, ali smo na kraju izgubili na jednu loptu. Mislim da smo u odlučujućim trenucima meča morali bolje da rešavamo kontre, što bi nam sigurno donelo bolji rezultat. U svakom slučaju, na nama je da izvučemo pouke iz ove utakmice i potrudimo se da u nastavku sezone igramo mnogo sigurnije, konstatovao je Milutin Nejić, jedan od novajlija u kragujevačkom timu ove sezone.

Sa željom da se iskupe za pređašnji poraz u „Jezeru“, odbojkaši Radničkog odlaze na megdan beogradskoj Crvenoj zvezdi, koja je sezonu otvorila sa dve velike pobede. „Crveno-beli“ su najpre u prvom kolu nadigrali večitog rivala, ekipu Partizana, sa 3:2, a zatim su identičnim rezultatom slavili na gostovanju Mladom radniku u Požarevcu minulog vikenda.

U kragujevačkom timu su jako dobro upoznati sa kvalitetima „crveno-belih“, a naročito Milutin Nejić, momak koji je upravo iz redova beogradskog tima ovog leta stigao u srce Šumadije.

• Mislim da Crvena zvezda  ima dobar tim ove sezone. Već par godina su na okupu, uigrani su, a pri tom su trenutno u pobedničkom ritmu. Ipak, ne treba previše da se fokusiramo na njihove kvalitete, već da gledamo prvenstveno sebe i da nastojimo da se što bolje pripremimo za predstojeći duel. Dobro smo trenirali ove nedelje i ukoliko se budemo držali dogovora sa treninga, očekujem povoljan rezultat u petak uveče, uveren je mladi primač servisa.

Optimizam u redovima Radničkog dodatno podgrejava i činjenica da su svog predstojećeg rivala savladali u oba prošlosezonska susreta. U Beogradu je bilo 3:0, a u Kragujevcu 3:1 za Šumadince.