Na druženju povodom srpske Nove godine koje je upriličeno za sve zaposlene u JKP Šumadija Kraujevac, v.d. direktora Aleksandar Milošević uručio je nagrade zaposlenima koji su se tokom godine istakli svojim „profesionalnim radom, posvećenošću i odgovornim odnosom prema kolegama i radnim obavezama“.
Nagrade su dodeljene u sledećim kategorijama:
- Odnos sa kolegama – nagrada je pripala zaposlenom Ivanu Jakovljeviću, radniku na prijemu pokojnika u Sektoru groblja;
- Odgovornost i disciplina – nagradu je dobila Žaklina Babić, kontista u Službi računovodstva;
- Inicijativa na radu – nagrada je uručena Marijani Tucaković, inkasantu u Službi posebnih parkirališta;
- Prisustvo na radu i pouzdanost – nagradu je dobio Marko Matić, poslovođa u Službi servisiranja i održavanja vozila, mehanizacije, opreme i objekata.
Posebno priznanje dodeljeno je u kategoriji „Naj Šumadinac“ koje je pripalo zaposlenom Predragu Stojanoviću – Pegiju, građevinskom radniku u Sektoru niskogradnje koji je svojim profesionalnim odnosom prema poslu i nesebičnim odnosom prema kolegama primer marljivosti i odgovornosti koji treba da se poštuje i sledi.
Direktor je uputio čestitke nagrađenima i zahvalio se svim zaposlenima na uloženom trudu i doprinosu uspešnom radu preduzeća uz želje za nastavak uspešne saradnje i dobre rezultate u narednoj godini.










Ovo ne može da se izmisli…
Ništa nam direktor (koji do postavljenja nije imao dana menadžerskog iskustva u bilo kom preduzeću) ne reče o kriterijumima za izbor zaposlenih koji su dobili priznanja. Kako su došli do ovih imena kad preduzeće, koje obavlja više komunalnih delatnosti, ima skoro 1000 zaposlenih? Da nije to bilo po stranačkim kriterijumima, jer je i sama proslava bila neka vrsta stranačke žurke na kojoj je prisustvo bilo obavezno. Za samu proslavu nije bilo osnova jer se grad davi u smeću, ulice su razrovane i pune rupa, a javna higijena je na vrlo niskom nivou.