Košarkaši Radničkog pobedili ekipu Tamiša u Pančevu

Košarka Sport

Zabeležena je nova pobeda na gostovanju i to nad ekipom Tamiša u Pančevu, rezultatom 76:80 (13:22, 21:17, 20:23, 22:18).

Radnički je otvorio mnogo bolje utakmicu od domaćina i to najviše zahvaljujući sjajnoj igri Marka Ilića koji je postigao 8 od prvih 10 poena za svoju ekipu. Rezultat je posle 2 minuta igre glasio 10:2 u korist Kragujevčana. Tamiš uspeva da se konsoliduje i da stigne na samo koš zaostatka, ali Ilić trojkom odbija priključak Pančevaca. Do kraja perioda prednost crvenih odlazi na plus 9 (13:22).

Tokom druge četvrtine viđena je izjednačena igra oba tima u kojoj je za nijansu bolji bio domaći sastav koji je uspeo da nakon par loše organizovanih napada protivnika svede razliku na samo 5 poena zaostatka iako je Radnički na 2 minuta do kraja poluvremena imao i 10 poena prednosti. Na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 34:39 u korist kragujevačke ekipe.

Tamiš na početku treće četvrtine igra sigurnije i uspeva da dođe na poen minusa. Radnički tada podiže nivo igre i ponovo pravi osetniju prednost pred sam kraj tog dela igre. Stefan Mitrović pogotkom za 3 poena odvodi svoj tim na dvocifrenu razliku plus 10 (50:60). Kragujevčani odlaze na poslednju pauzu sa 8 poena viška.

Još angažovanije i sa još više energije započinju izabranici trenera Vukotića četvrti deo igre i dolaze do maksimalnih plus 14 na 6 minuta do kraja utakmice (58:72). I kada je trebalo da rutinski privedu meč kraju, crveni ulaze iz greške u grešku i iz minuta u minut gube prednost. Uporni Pančevci na samo 20 sekundi do kraja meča dolaze u prednost od pola koša i primoravaju Radnički na poslednji tajm aut na utakmici. Iako nije odigrao ni punih 2 minuta na meču, „hladan“ sa klupe ulazi Ivan Nedeljković i „hladan kao špricer“ na 7 sekundi do kraja postiže trojku u dovodi svoj tim u prednost od 2 poena (76:78). Tamiš poziva tajm aut i iz sledećeg napada na uspeva da dođe do izjednačenja. Stefan Mitrović sa linije slobodnih bacanja postavlja konačnih 76:80 za Crvene.

MVP utakmice Marko Ilić je ubeležio 18 poena, 6 skokova i 4 asistencije, Stefan Mitrović 15 poena i 4 skoka, Filip Dumić 13 poena, 5 asistencija i 4 skoka, dok je kapiten Raško Katić upisao još jedan dabl-dabl učinak sa 18 poena i 10 skokova na koji je pridodao i 4 asistencije.

U narednom 10.kolu naši košarkaši dočekuju KK Vršac u SBB hali Jezero u petak 19. novembra sa početkoom u 19.00 časova.