Košarkaši Radničkog posustali u neizvesnoj završnici

Košarka Sport

Košarkaši Radničkog nisu uspeli da zabeleže pobedu na prvom gostovanju u Košarkaškoj ligi Srbije ove sezone. Kragujevčani su posle velike borbe i neizvesne završnice poraženi od ekipe Novog Pazara u dvorani „Pendik“ – 101:109 (30:24, 23:32, 32:29, 16:24).

U jednoj poprilično efikasnoj utakmici, u kojoj su obe ekipe postigle trocifren broj poena, učenici Igora Todorovića posustali su u samom finišu, kada su serijom grešaka prepustili pobedu domaćinu. Uprkos ovom porazu, košarkaši Radničkog pokazali su da će predstavljati „tvrd orah“ za sve ekipe u KLS-u ove sezone.

Trebalo je Kragujevčanima skoro tri minuta da se priviknu na obruče u „Pendiku“, što je domaći tim iskoristio da već na samom startu utakmice stekne prednost od osam poena (8:0). Kako je vreme prolazilo, košarkaši Radničkog su postepeno dolazili do svoje prepoznatljive igre i polako topili rezultatski zaostatak, da bi u finišu deonice serijom 10:0 preuzeli vođstvo u svoje ruke (28:20).

Dve trojke Marka Ilića početkom druge četvrtine vraćaju rezultatsku prednost na stranu Pazaraca (34:32), a za ubedljivije vođstvo „plavih“ pobrinuo se Amerikanac Kajran Meklur sa osam poena u sopstvenoj režiji(42:34). Ovakav razvoj događaja na parketu nije demoralisao Šumadince, koji su smogli snage da uzvrate i prvo poluvreme završe sa svega tri poena „minusa“ – 56:53.

U trećoj četvrtini je usledio novi rezultatski obrt, ovoga puta u korist Kragujevčana, koji su se sredinom  ove deonice odlepili na osetnih „plus sedam“ – 70:63. Ipak, Pazarci su preciznim šutevima sa distance najpre sustigli zaostatak, a onda i ponovo prešli u vođstvo (85:81).

Rezultatska klackalica nastavila se i u odlučujućoj deonici. U poslednji minut utakmice Pazarci su ušli sa pola koša prednosti (102:101) i sve je „mirisalo“ na produžetke, ali su Šumadinci sami sebi zagorčali sudbinu. Par izgubljenih lopti i promašenih bacanja koštali su ekipu trenera Igora Todorovića poraza na ovom susretu.

U pobedničkom timu prednjačio je Amerikanac Kajran Meklur sa 29 poena i 8 asistencija. Odličnu partiju pružio je i Marko Ilić, koji je pored 22 postignuta poena, upisao i 11 skokova. Iskusni Aleksej Nešović ubacio je poen manje – 21, dok je listu dvocifrenih u ekipi Novog Pazara kompletirao Bogdan Mikavica sa 14 poena.

U redovima kragujevačkog tima čak pet igrača ostvarilo je dvocifren poenterski učinak. Raško Katić je odigrao kapitenski i sa 24 poena, 5 skokova i 8 asistencija bio vodeći igrač u ekipi Radničkog na ovoj utakmici. Sjajan je bio i novajlija Matija Popović, koji je nanizao 22 poena, uz odlične procente šuta iz igre (7/10). Andreja Stevanović se zaustavio na 18 postignutih poena, Filip Dumić je dodao 14, a Stefan Đorđević 10 poena.

Priliku da speru gorčinu posle ovog tesnog poraza Kragujevčani će imati narednog vikenda, kada će u svom „Jezeru“ ugostiti aleksinački Napredak.

OKK NOVI PAZAR – KK RADNIČKI  109:101 (24:30, 32:23, 29:32, 24:16)