Košarkaši Radničkog savladali Metalac

Košarka Sport

U utakmici 14. kola Košarkaške lige Srbije, Kragujevčani su pobedili Metalac iz Valjeva rezultatom 78:72 (24:15, 18:21, 15:20, 21:16).

Prva petorka Radničkog je sjajno otvorila meč. Valjevci su pokušali da uskom odbranom i kontrolom reketa izbace iz ritma kapitena Kragujevčana Raška Katića, ali je on sjajnim izlaznim pasovima pronalazio svoje saigrače koji su pogađali šuteve za 3 poena (Mitrović 2, Dumić 1). Trener Ratkovica je tada promenio odbranu, ali su Crveni imali odgovor i na takvu postavku na terenu i završili prvi period igre sa 9 poena viška (24:15).

Minut pred kraje prve i tri minuta u drugoj su bili dovoljni igračima Metalca da naprave seriju od 12:0, vrate se u meč i nateraju trenera Vukotića da ubaci prvu petorku u igru. Brzo domaći igrači stiču prednost i uspevaju da je zadrže do kraja poluvremena. Rezultat na kraju druge četvrtine je glasio 42:36 u korist Crvenih.

Domaći ulaze nervozno u drugo poluvreme i već posle par minuta Metalac počinje da „diše za vrat“ Radničkom. Na samo 20 sekundi gosti čak prelaze u vođstvo, ali Filip Dumić na isteku 30. minuta ipak vraća prednost svom timu (57:56).

Dumić sa vezanih 5 poena i Mitrović sa postignutom trojkom dovode Radnički u vođstvo od 65:56. Metalac zove tajm aut i uspeva da u narednih 2 minuta stigne na samo -2 (65:63). Iskusni Đerasimović odbija napad gostiju trojkom, ali uporni Valjevci opet stižu na pola koša razlike, a ubrzo i do izjednačenja. Poslednja 2 minuta utakmice Stefan Mitrović polaganjem, a Marko Ilić trojkom dovodi Crvene u značajnih 5 poena viška na minut do kraja meča. Gosti nisu imali snage za novi preokret i Radnički odnosi veoma bitnu pobedu rezultatom 78:72.

U sastavu Metalca kapiten Igor Mijajlović je postigao 12 poena, Stevenson 13 i Aranitović 11. U ekipi Radničkog blistao je Filip Dumić sa 26 poena, Stefan Mitrović je postigao 19, a Marko Đerasimović 12.