Košarkaši Radničkog su uspeli da posle više od dva meseca zabeleže pobedu u Košarkaškoj lige Srbije

Košarka Sport

U veoma uzbudljivom meču savladana je Sloboda iz Užica rezultatom 86:84 (23:18, 17:26, 25:25, 21:15). Crveni su upisali 10. pobedu u prvenstvu u naredna 4 kola će tražiti put ka opstanku. Najverovatnije će duel već u narednom kolu, sa direktnim konkurentom, ekipom Dunava iz Banovaca, odlučiti sudbinu kragujevačkog prvoligaša.

Domaći su već na startu prve četvrtine pokazali rešenost da prekinu crnu seriju i ostvare veoma značajnu pobedu. Stekao je Radnički brzo 8 poena prednosti i prednost održavao tokom svih 10 minuta. Trener Popović je pokušao da jakim tempom i presingom po celom terenu „umori“ iskusne igrače Radničkog i dođe do rezultatskog preokreta. Upravo je takva postavka u igri Slobode naterala Kragujevčane na seriju grešaka tokom druge deonice koje su gosti iskoristili i već sredinom drugog dela igre prešli u vođstvo što je nateralo trenera Soceka na prvi tajm aut na utakmici. Pauza je protresla domaće igrače koji su sve do zadnjeg minuta druge četvrtine bili ravnopravan protivnik, ali su u poslednjih 60 sekundi dozvolili gostima da poentiraju dva puta za redom i na poluvreme odu sa 4 poena viška.

Treći period igre otvaraju domaći serijom 5:0 i vraćaju se u vođstvo. Sledi furiozan odgovor igrača Slobode koji serijom 10:1 opet primoravaju kragujevačku ekipu na minut odmora. Opet je odmor bio delotvoran na ekipu Radničkog koja sve vreme diše za vrat protivniku i nijednog trenutka ne dozvoljava da se odlepi. U finišu trećeg perioda domaći čak prelaze i u vođstvo, ali novi „Blitzkrieg“ Slobode vraća Užičane na +6. Ivan Nedeljković poenima u poslednjem napadu u trećoj četvrtini dovodi četvrtinu u egal i na poslednji odmor se odlazi sa istih, kao i na poluvremenu, +4 za goste. Dobra dva minuta posta sa obe strane je prekinuo najbolji igrač gostiju, Nedeljko Prijović, pogotkom iza linije 6.75 i umalo demoralisao i igrače Radničkog i sve prisutne u SBB hali Jezero. Da ipak ne dođe do potpunog kolapsa, pobrinule se se mlađe snage kragujevačke ekipe, Dautović, Stanković i Raičević, koji svoj tim vraćaju u utakmicu u potpunosti i to na svega 3 minuta do kraja meča. Kapiten Raško Katić donosi sa linije slobodnih bacanja prvo izjednačenje u četvrtoj deonici. Posle poena na oba kraja terena, a nakon neiskorišćenog napada Slobode, Marko Đerasimović na 45 sekundi do kraja dovodi Radnički u vođstvo. Nakon greške u napadu gostiju, faula nad Đerasimovićem i njegove mirne ruke, Radnički stiče 4 poena prednosti. Kada su svi pomislili da je sve rešeno, velika greška domaćih koji dozvoljavaju 2+1 napad Užičanima povratak na samo 1 poen zaostatka, Polovičan učinak sa linije slobodnih bacanja odvodi Kragujevčane na 2 poena viška, a Slobodi šansu da izbori produžetak ili pobedu. Na veliku sreću Crvenih i svih navijača i simpatizera, šut gostiju je završio na obruču i označio početak radosti uz veliki uzdah olakšanja.

U ekipi Slobode, najbolji je bio, već pomenuti, Nedeljko Prijović sa 21 poenom i 5 skokova, dok su solidne partije prikazali Jan Novak sa 14 i Aleksa Ilić i Aleksandar Ilkić sa po 13 poena.

Kapiten Raško Katić je bio na korak od tripl-dabl učinka sa 19 poena, 11 skokova i 9 asistencija. Sjajnu podršku je imao u Lazaru Stankoviću koji je meč završio sa 14 poena i 5 skokova i najboljim +/- rejtingom u domaćem sastavu. Ivan Nedeljković je postigao 18 poena, a Marko Đerasimović 14.

Sledeću utakmicu, novo malo finale, Radnički igra 19. marta u Starim Banovcima protiv ekipe Dunava.