Košarkašice Radničkog izgubile od ekipe Kraljeva

Košarka Sport

Košarkašice Radničkog poražene su na gostovanju ekipi Kraljeva u utakmici 10. kola Prve ženske lige Srbije sa ubedljivih 66:94 (23:25, 17:21, 12:28, 14:20).

Ekipa trenera Nenada Milovanovića ni ovoga puta nije uspela da sruši negativnu tradiciju na gostovanjima kraj Ibra. Oslabljene neigranjem nekolicine igračica zbog zdravstvenih tegoba, Šumadinke nisu uspele da izdrže pakleni ritam Kraljevčanki u drugom poluvremenu.

Kragujevčanke su odlično šuterski otvorile utakmicu i sredinom prve deonice stekle prednost od osam poena (15:7). Tek tada su se probudile domaće košarkašice, koje su polako počele da smanjuju zaostatak, da bi u samoj završnici ovog perioda igre preuzele vođstvo (25:23).

Početak druge četvrtine donosi veliki pad u igri kragujevačkog tima. Na prve poene Kragujevčanki u ovoj deonici čekalo se više od pet minuta. Za to vreme su izbranice Nenada Milovanovića vezale i nekoliko izgubljenih lopti, što je protivničkoj ekipi omogućilo lake poene za maksimalnih „plus sedam“ (30:23).

Razigrale su se Kraljevčanke u ovom periodu igre, agresivnom odbranom po čitavom terenu još više poremetile Kragujevčanke, a rezultat svega bio je dvocifreni maksimum u 18. minutu (44:29). „Crvene“ su se u život vratile šutevima za tri poena, pa su tako prvo poluvreme ipak okončale sa jednocifrenim „minusom“ (46:40).

U trećoj deonici razigrala se Amerikanka u ekipi Kraljeva Davion Vingejt, koja je potpomognuta dvema najiskusnijim igračicama u redovima „malenih“ Draganom Gobeljić i Aleksandrom Račić najzaslužnija što su Kraljevčanke već u ovoj četvrtini došle do krucijalne prednosti pred ulazak u poslednju deonicu (74:52).

Tokom završne deonice „malene“ su uspešno održavale visoko vođstvo, koje su do kraja utakmice uspele dodatno da uvećaju na konačnih 94:66.

Amerikanka Vingejt bila je najefikasnija u pobedničkom sastavu sa 27 poena, uz 6 asistencija i čak 7 ukradenih lopti. Kapiten Kraljeva Dragana Gobeljić opravdala je epitet bivše reprezentativke, ostvarivši dabl-dabl učinak od 24 poena i 12 skokova.

Dvocifren broj poena i skokova imala je i Aleksandra Račić – 12 poena, 10 uhvaćenih lopti, a zapažena u ekipi Kraljeva bila je i Anja Marinković, koja je utakmicu okončala sa 13 postignutih poena.

U kragujevačkom timu prednjačila je Nina Tešić sa 19 poena, Milica Inđić je svoj debi u dresu Radničkog okončala sa 18 postignutih poena, uz 5 skokova i 7 asistencija, dok je kapiten Jelena Prvulović stala na 14 poena, uz 6 skokova i isto toliko asistencija.

Bio je ovo osmi poraz košarkašica Radničkog iz devet odigranih utakmica.

U narednom kolu Kragujevčanke bi trebale da ugoste ekipu Duge iz Šapca, ali je zbog trenutne situacije sa koronavirusom pitanje da li će se taj meč uopšte odigrati u predviđenom terminu.