Kragujevčani preplivali „Jezero“

Rukometaši Radničkog su nakon neizvesnog prvog poluvremena i znatno sigurnije igre u nastavku savladali na gostovanju ekipu Kikinde-Grindex u SC Jezero u okviru 7. kola Arkus lige rezultatom 26:23, poluvreme 10:11 i tako vezali i drugi trijumf sa tendencijom da nastave pobednički niz i u sledećem kolu. Šumadijski superligaš sada ima 10 osvojenih bodova i trenutno se nalazi na petom mestu na tabeli.

Ekipa Kikinde, sa kojom se Radnički nije sastajao do sad važi za tipičnu domaćinsku i koja pred svojim navijačima pruža sjajne partije. Tako je i započeo ovaj meč, nakon startnih 1:1 Kikinđani preuzimaju konce igre u svoje ruke i malo po malo povećavaju vođstvo, uz obilatu pomoć na početku čudesnog čuvara mreže Gaćinović koji je zaključao sve prilaze svom golu. Pri rezultatu 4:1 u osmom minutu, šef struke gostiju Žikica Milosavljević je bio prinuđen da zatraži rani minut odmora jer njegovim igračima u tim trenucima ništa nije išlo od ruke, a domaćin je lako dolazio do gola Kragujevčana. Tek nakon rezultata 5:1 igrači Radničkog su počeli da primenjuju dobijene savete i strpljivom igrom pogotkom Barudžića spuštaju na minus 1 (5:4, 16. min), a nakon 2 minuta preko Grubora dolaze i do izjednačenja 6:6. Tada je usledila nova serija Kikinđana koja je rezultirala prednošću 10:6 u 25. minutu, no goste nije uhvatila panika i hladne glave i smirenom igrom utakmicu ponovo uvode u egal (10:10, 29. min) pogotkom Đerića, da bi domaćin preko Lisice u poslednjem minutu ipak otišao na odmor minimalnom prednošću 11:10.

Kao što se u većem delu prvog poluvremena igralo na mahove, rivali su u istom stilu nastavili i u drugom. Domaćin nakon 3 minuta igre ponovo ima 3 gola viška (13:10), ali kragujevački rukometaši imaju odgovor, smanjuju na 13:12, a već u 37. minutu Barudžić izjednačava na 14:14. Na scenu stupa veteran na golu Radničkog Zlatanović koji sigurnim intervencijama daje dodatnu sigurnost saigračima i koji nakon 7 minuta golom Stanisavljevića prvi put imaju prednost od 2 gola (15:17, 44. min), a već u 49. minutu i maksimalnih 3 (17:20). Jednom stečenu prednost na 10 minuta do kraja susreta uz dalju podršku sa gola, Radnički znalački održava smirenom i hladnokrvnom igrom, iako je domaćin u par navrata pripretio smanjivši razliku na samo gol minusa. Iskustvo iz brojnih neizvesnih završnica je bilo uz Kragujevčane koji susret privode kraju konačnim rezultatom 23:26 i tako vezavši i drugi trijumf u nizu.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili Lisica sa 6i Kostić sa 4 pogotka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Barudžić sa 9 i Stanisavljević sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice: Dejan Zlatanović (Radnički)

RK Kikinda Grindex – RK Radnički: 23:26 (11:10)

Kikinda: SC“Jezero“. Gledalaca: 400

Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić

Sedmerci: Kikinda 4 (3), Radnički 3 (3)

Isključenja: Kikinda 4 min, Radnički 8 min

Kikinda: Balaban, Bogojević, Kukić 3, Bosančić 3, Lisica 6, Kostić 4, Trninić 1, Đukić, Egić, Mićić, Miškov (6 odbrana), Panić 1, Komarek 2, Ilijin 3, Gaćinović (7 odbrana).

Radnički: Maljević,Grubor 2, Stanisavljević 7, Prodanović, Mutavdžić 1, Mojsilović, Kasalović, Barudžić 9, Knežević 2, Utvić, Đerić 2, Stanojev 3, Vasiljević, Jovanović (odbrana), Zlatanović ( 9 odbrana, sedmerac).

Radnički prvenstvenu trku nastavlja u subotu 12. novembra kada će ugostiti ekipu Obilića iz Beograda sa početkom u 16:30 časova.