Kragujevčani pretrpeli poraz na Banjici

Sport

Rukometaši Radničkog su u drugom kolu Arkus lige za muškarce, pretrpeli poraz na gostujućem terenu u Beogradu od ekipe Obilića rezultatom 24:20, poluvreme 14:14, tako da će šansu za osvajanjem novih bodova potražiti u sledećem kolu. Nakon ovog kola, Kragujevčani zauzimaju treće mesto na tabeli sa 2 osvojena boda.

Upozoravao je stručni štab Radničkog da ekipa Obilića, miks iskusnih i mladih, talentovanih igrača može da bude veoma neugodna na svom terenu, ako im se dozvoli da se razmahnu. Kragujevčani su dobro otvorili utakmicu, igralo se gol za gol, diktirali tempo i izmicali za korak vitezovima sa Vračara. Prvu osetnu prednost od 2 gola, Radnički stiče pogotkom Davidovića u 12. minutu (5:7), koju održava sve do 24. minuta i rezultata 11:13. Delovao je šumadijski superligaš samouvereno na terenu, sigurno u odbrani i sa više raznovrsnih rešenja u napadu. U poslednjih par minuta, Obilić je boljom realizacijom uspeo da poravna prednost, tako da se na veliki odmor otišlo nerešenim rezultatom 14:14.

I kada se očekivalo da Radnički u drugom delu igre zaigra još čvršće, usledio je golgeterski post što domaćin oberučke koristi i serijom 4:0 dolazi do velike prednosti (18:14, 37. min). Brzopletim rešenjima u napadu, nisu nikako uspevali da promene rezultat na semaforu, a maler razbija Kasalović nakon 9 minuta drugog poluvremena. Zaigrali su angažovanije gosti, no kao da se neka nervoza uvukla u njihove redove, koja je prouzrokovala niz promašenih šuteva, pa u 45. minutu domaći igrači ponovo imaju plus 4 na svom kontu (21:17). Nerešiva enigma za Kragujevčane u tim trenucima je bio iskusni bek domaćih Sladić, koji je sa par šuteva u neizvesnim završnicama napada uspeo svoj tim da dovede do vrata uspeha. Probali su gostujući igrači sve što je u njihovoj moći, smanjili prednost na dostižnih 2 gola, no večeras im jednostavno nije išlo, a kuriozitet je da je drugo poluvreme bilo izuzetno neefikasno na obe strane, dobio ga je domaćin 10:6. Kako je započeo, najbolji pojedinac meča Sladić je stavio tačku na I i svojim 12. golom postavio konačnih 24:20.

U redovima domaćina najefikasniji je bilo Ilija Sladić sa 12 pogodaka, dok su kod Radničkog najraspoloženiji bili Veljko Davidović i Miloš Barudžić sa po 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Ilija Sladić (Obilić)

RK Obilić – RK Radnički: 24:20 (14:14)

Beograd: SC “Voždovac”. Gledalaca: 60
Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković.
Sedmerci: Obilić 1 (1), Radnički 0 (0)
Isključenja: Obilić 12 min, Radnički 12 min

Obilić: Savić 3, Topalović 2, Cvijetić 1, Jestrović 1, Teodorović, Dražić (12 odbrana), Jovanović, Milutinović, Baćanović 3, Gudurić, Turudić 1, Vujičić 1, Antić, Ivošević, Sladić 12, Tasić.

Radnički: Tubić 2, Prodanović 2, Davidović 5, Mutavdžić 1, S. Đerić, Kasalović 2, D. Petrović, Barudžić 5, Knežević 2, Utvić 1, Stevanović, L. Đerić, Stanojev, Maljević, P. Petrović, Zlatanović (11 odbrana).

Narednu utakmicu trećeg kola Arkus lige za muškarce, Radnički će odigrati u subotu 2. oktobra, kada će ugostiti ekipu Crvene zvezde iz Beograda.