Kragujevčani slavili nakon preokreta

Rukometaši Radničkog su u okviru 12. kola Arkus lige izvojevali značajnu pobedu u trci za plej-of protiv ekipe Novog Pazara rezultatom 29:24, poluvreme 11:13 i tako povećali šansu da se u debitantskoj sezoni nađu u doigravanju u društvu elite srpskog rukometa.

Nakon 3 vezane pobede i prolaska u finale regionalnog Kupa, ekipa Radničkog je dočekala Novi Pazar, tim od kog je doživela minimalan poraz u prvom delu prvenstva. Značaj utakmice je sputao domaće rukometaše da od početka nametnu svoj stil igre. Početno ispitivanje snaga i rezultatska klackalica je trajala sve do 17. minuta i rezultata 8:8, do kada nijedan rival nije stekao prednost veću od jednog gola. Golovima Rakića i Dimitrijevića, Pazarci prvi dolaze do 2 gola vođstva (8:10, 22. min.), ali Kragujevčani brzom reakcijom dolaze do izjednačenja (11:11) u 27. minutu. Ipak Novi Pazar blic-krigom u poslednja 2 minuta na veliki odmor odlazi rezultatskom prednosšću 11:13.

Drugo poluvreme donosi potpuno različitu sliku od prvog. Videlo se od prvog zvuka sirene da su domaći rukometaši rešeni da bodovi ostanu u Kragujevcu. Drastično povećana agresivnost u odbrani, frenetična borbenost i sigurna rešenja u fazi napada su vrlo brzo dala rezultat, serijom 5:1 Radnički prelazi u vođstvo (16:14, 36. min.) pogotkom Vukovića. Gosti su samo na trenutak odbili nalete razgoropađenih domaćih igrača, ali je to bilo sve što su uspeli sinoć u Jezeru. Uz odbrambeni bedem ispred sebe, razbranio se i čuvar mreže domaćih Gemaljević, tako da je Radnički došao do lakih realizacija iz munjevitih kontranapada u kojima je prednjačio i najboljij pojedinac večerašnjeg susreta Barudžić, pa je u 52. minutu na semaforu stajalo nedostižnih 27:19. Do kraja utakmice domaći igrači su rutinski održali prednost uz par atraktivno realizovanih napada, a kruna je bio i cepelin koji je stavio šlag na tortu. Poslednji zvuk sirene i krajnji rezultat 29:24 je bio znak za veliko slavlje Kragujevčana i radost zbog vezane četvrte pobede u nizu.

Radnički se nakon ovog trijumfa popeo za jedno mesto na tabeli i trenutno se nalazi na petom mestu.

U redovima Radničkog najefikasniji je bio Miloš Barudžić sa 8 pogodaka, u stopu ga je pratio Mihajlo Knežević sa 6, dok je kod gostiju titulu najboljeg strelca poneo Zlatko Rakić sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Miloš Barudžić (Radnički)

RK Radnički – RK Novi Pazar: 29:24 (11:13)

Kragujevac: SBB hala Jezero. Gledalaca:/
Sudije: Dušan Stojković, Nenad Nikolić
Sedmerci: Radnički 3 (3), Novi Pazar 2 (1)
Isključenja: Radnički 8 min, Novi Pazar 8 min.

Radnički: Gemaljević (10 odbrana i sedmerac), Vuković 3, Stošić, Prodanović, Mutavdžić, Petrović, Dobrosavljević, Kasalović, Barudžić 8, Knežević 6, Utvić 3, Stanojev 5, Bogdanović 4, S.Đerić (1 odbrana).

Novi Pazar: Gudžević (3 odbrane), Mujčinović 3, Radisavljević 4, Stojanović 4, Crnovršanin, Dimitrijević 3, Brunčević, Mekić, Međedović 4, Rakić 5, Hakić, Raković (9 odbrana), Badić 1.

U sredu 3. februara, ekipa Radničkog putuje u Beograd na megdan Crvenoj Zvezdi.