Kragujevčanke izgubile u Novoj Pazovi

Rukometašice Radničkog su u utakmici 20. kola Arkus lige poražene na gostovanju u Novoj Pazovi od ekipe Mladost NP rezultatom 29:25, poluvreme 16:16. Nakon ovog poraza, Kragujevčanke se i dalje nalaze na osmom mestu sa 14 bodova.

Susret koji je za obe ekipe imao veliku specifičnu težinu, igračice Radničkog su otvorile kako se samo poželeti može. Nakon startnog vođstva Pazovčanki od 1:0, gošće su ušle u sjajnu seriju, agresivnom odbranom i dobrim rešenjima u fazi napada dolaze do osetne prednosti (1:5, 4.min), koja je izazvala reakciju minutom odmora klupe domaćina. Nakon predaha, Mladost je zaigrala znatno bolje i smanjuje razliku na minimalnih 4:5 u 7. minutu igre. Devojke u crvenom su održavale prednost od jednog do dva gola naredni period, ali je iskustvo domaćih rukometašica došlo do izražaja, kada prvo dolaze do egala, 8:8, a onda i do vođstva od 2 gola (11:9, 15.min). Radnički dolazi do daha, izjednačuje na 12:12 u 20. minutu, a do kraja prvog dela obe ekipe su se smenjivale u minimalnoj prednosti, tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 16:16.

U istom ritmu je protekla i prva trećina drugog poluvremena sve do 40. minuta i rezultata 20:20, kada je nastupio sušni period za rukometašice Radničkog koje čitavih 7 minuta nisu poentirale, time omogućivši Mladosti da stekne do tada najveću prednost (24:20, 48.min). Prenule su se gošće i pogotkom Teodore Veličković prilaze na samo gol zaostatka (24:23, 53.min). Kada se očekivalo da materijalizuju dobar momentum u igri, Kragujevčanke ne koriste par napada, što su domaće igračice znale da kazne, stiču ponovo 3 gola viška (26:23, 55.min), koje iskusno održavaju do kraja utakmice u kojoj su slavile konačnim rezultatom 29:25.

U redovima Mladosti najefikasnije su bile Dunja Orlović sa7, Nikoleta Lazarević i Leposava Glušica su dodale po 6 pogodaka, dok su kod Kragujevčanki najubojitije bile Teodora Veličković sa 8 i Valentina Božinović sa 4  postignuta gola.

Igrač utakmice: Dunja Orlović (Mladost)

ŽRK Mladost NP – RK Radnički: 29:25 (16:16)

Nova Pazova: OŠ “Rastko Nemanjić”. Gledalaca: 150
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić
Sedmerci: Mladost 4 (2), Radnički 5 (3)
Isključenja: Mladost 8 min, Radnički 6 min

Mladost: Macura, Mikić 1, Klenkovski, Glušica 6, Potkonjak 1, Ćurčin 4, Lazarević 6, Jotić, B. Kosanović, Paunić 3, Šašić, Ćazić 1, Kojčić, Orlović 7, Rajković, K. Kosanović.

Radnički: Pojužina, Đorđević, Veličković 8, Salijoski, Vučićević, Pidro, Inđić 2, Stoiljković 3, K. Petrović 3, Rašković, Božinović 4, D. Ranković 3, T. Petrović 1, Kostić (11 odbrana), Z. Ranković 1, Milosavljević.

Predstoji pauza u prvenstvu, nakon koje će Radnički u okviru 21. kola ugostiti ekipu Kikinde u sredu 19. aprila.