Danas je Duhovski ponedeljak, što je slava Stare crkve u Kragujevcu.
U 10 i 30 iz porte Stare crkve kreće litija, koja će proći trasom preko Zastavinog mosta, Lepeničkog bulevara i Višnjičke ulice do Krsta, gde će se održati zajednička molitva.
Nakon toga, učesnici će se kretati ulicama Save Kovačevića, dr Zorana Đinđića, Nikole Pašića i 27. marta, vraćajući se u portu Stare crkve, gde će biti organizovan kulturno-umetnički program.

11:52
Litija je krenula od Krsta pored Spomenika palim borcima (leva strana do „Perona“), Ulicom Save Kovačević, levo ulicama dr Zorana Đinđića, Nikole Pašića, 27. marta, preko Zastavinog mosta do porte Stare crkve, gde bi trebalo da stigne u podne.
11:00
Povodom slave Stare crkve u Kragujevcu Ordenom Svetih novomučenika kragujevačkih odlikovan je gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić.
Pomoćnik gradonačelnika za saradnju sa crkvama i verskim zajednicama Mirko Čikiriz odlikovan je orednom Vožda Karađorđa, a odlikovanja su dobili i dvojica sveštenika: Stefan Damnjanović, pravo nošenja crvenog pojasa i jerej Nenad Milojević dostojanstvom protonamesnika.
10:52
Litija je stigla do Trga kod Krsta. U litiji su, pored mitropolita šumadijskog Jovana i gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić, direktori javnih preduzeća Energetike i JKP Šumadija Aleksandar Lazović i Miroslav Petrašinović
10:30
Poslednje pripreme da litija krene iz porte Stare crkve
10:40
Krenula litija iz porte Stare crkve
Zbog održavanja Gradske litije, koja će se kretati od Stare crkve, preko Zastavinog mosta, zatim desno u Ulicu Lepenički bulevar, levo u Višnjićevu, Ulicu Kralja Petra I (do „Krsta“), zatim pored Spomenika palim borcima (leva strana do „Perona“), Ulicom Save Kovačević, levo ulicama dr Zorana Đinđića, Nikole Pašića, 27. marta, preko Zastavinog mosta do porte Stare crkve, uvodi se privremena izmena režima saobraćaja u vremenskom periodu od 10:00 do 12:00 sati.