Kup Kragujevca – pregled kola

Prvo kolo kupa – zanimljiva prilika za posmatranje niželigaškog fudbala na raskršću nekih neobičnijih vetrova. Ima tu svega, od klubova ušuškanih u sigurnost ‘treće gradske’ preko dojučerašnjih ‘zonaša’, kakva je Vodojaža – do silovitih dečaka iz Apolona 4. Takva konstelacija neizbežno rezultira kišom golova, a neretko i „hladnim tuševima” za ambiciozne niželigaše. O tome ko je ponajviše iznenadio, podbacio ili se proslavio govorićemo u ovom pregledu:

Apolon 4 – Šumadinac (10:0)

Dvocifreni rezultati uvek najlakše upadaju u oči, pa ćemo kraćim pogledom uočićiti pobedu Apolona nad Šumadincem uz kolosalnih deset postignutih golova. Ovakav rezultat, ali i razlika u klasi podsećaju na utakmice većih, nacionalnih kupova, gde takve senzacije ne predstavljaju retkost – te unose smutnju u liste kladionica. Iz Apolona, koji je prvo kolo kupa iskoristio za promociju podmlatka (!) su jasni, te gol razliku objašnjavaju time da su protivnika jednostavno nadvisili u svim segmentima igre. „Ovakva gol razlika nije česta, ali ispalo je tako” –skromno zaključuju.

Jadran – Hajduk Jovanovac (1:3)

Na veštačkoj travi pomoćnog terena stadiona „Čika Dača”, po teškom vremenu, priliku da slave protiv ovosezonskog konkurenta, ekipe Jadrana nisu ispustili naoštreni Jovanovčani. U većem delu susreta Hajduk je imao loptu u nogama, kao i podosta prilika za gol. Ipak, u prvom poluvremenu Jadran do vođstva dolazi iz kontre – no Hajduk već u ovom delu utakmice, nakon desetak minuta izjednačava i preokreće rezultat na 1:2. Drugo poluvremene Jadranu je donelo još jednu ili dve izgledne prilike do novog pogotka Mujezinovića u ’71 minutu za konačnih Jadran 1 – Hajduk 3, kada utakmica dobija mirniji tok. Za ekipu Jadrana, koju je prethodne sezone samo jedna pozicija delila od plasmana u viši rang, ovakvo izdanje protivnika – novopečenog drugoligaša zasigurno predstavlja razlog za brigu. Za Jovanovčane, koji su ovom prilikom utvrdili mesto u ’drugoj gradskoj’ prolaz u naredno kolo Kupa lepa je uvertira u sezonu.

Bratstvo 1975 – Divostin (1:4)

Dan ranije pobedom nad ekipom ’Bratstva’ momci iz Divostina pokazali su se dostojnim lige u kojoj će nastupati od dolazeće sezone:

Fantastična utakmica naših momaka. Borili su se svi kao jedan. Složno i jako. To je recept za ovu sezonu. Bože zdravlja. Utakmicu smo dobro otvorili golom Efija u ’7 iz penala nad Savketom. Nakon što Bratstvo izjednačilo, Savke iz kontre na Necinu asistenciju istčava 50 metara za 4,86 sekundi i postiže gol za 1:2. Tako se ide na poluvreme. U drugom poluvremenu nastavljamo u istom ritmu. Na Efijevu asistenciju Savke postiže gol za 1:3, a onda nakon kontre, opet na Efijevu asistenciju Žeks postiže gol za 1:4. –slikovito zaključuju Divostinci.

U drugom kolu kupa FK Divostin susrešće se sa ekipom FK Sloboda Grbice.

Vodojaža – Šumadija 1934 (1:3)

Kako smatraju Grošničani, čini se da je mlada ekipa Vodojaže suviše dozvolila protivniku tokom prvog poluvremena. U nastavku utakmice oni su uspeli da zaustave dominaciju Zastave 1934, te i da je primoraju na defanzivu – što ’79 minuta rezultira pogotkom. To je, međutim, bilo dovoljno tek da ublaže poraz. Na kraju, iz Vodojaže realno sagledavaju situaciju i potvrđuju da su gosti zaslužili prolazak u naredno kolo kupa.

Napredak Opornica – Kragujevac (3:5) pen.

U Cerovcu trener „Kragujevca” imao je uspešan debi meč, pošto je njegova ekipa nakon regularnog toka meča (1:1) u penal-seriji utakmicu rešila u svoju korist rezultatom 3:5. U drugoj gradskoj ligi FK Kragujevac je klub sa ambicijama za plasman u viši rang, pa će ova iskorišćena prilika u kupu verovatno značiti nove kvalitetne mečeve.

Pobeda 1926 – Arsenal 1930 (5:0)

Nakon utakmice u kojoj su primili pet golova, iz „Arsenala 1930” poručuju da je ekipa nekompletna i u fazi formiranja nakon šest godina pauze.

Bilo je to nekoliko zanimljivijih susreta, par eliminacija nakon kojih sledi tešnja borba za trofej kupa. Nižerangirani klubovi zbili su redove i sada očekuju nova uzbuđenja, a višerangirani uvideli su da razloga za strepnju ima. Očekuju nas „tvrde” utakmice sa klubovima koji su definitivno podigli nivo igre, a u iščekivanju početka ligaške sezone u Kragujevcu redakcija Glasa Šumadije šalje vam sportski pozdrav!