Metaloplastika slavila u Jezeru

Rukometaši Radničkog su i pored odlične partije pretrpeli poraz na svom terenu od ekipe Metaloplastike iz Šapca rezultatom 21:23, poluvreme 10:13 u osmom kolu Arkus lige i trenutno se nalaze na deobi šestog mesta B grupe.

Nakon 3 vezana poraza, Radnički je imao težak zadatak da na svom terenu zaustavi zahuktalu Metaloplastiku i pritom prekine niz loših rezultata. Kragujevčani su u meč ušli čvrsto rešeni da probaju da savladaju renomiranog protivnika i tako su i otvorili utakmicu. Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi dolaze do vođstva od dva gola pogotkom Miloša Prodanovića (6:4, 9. min). Nisu se dali Šapčani iznenaditi i svojom prepoznatljivom, agresivnom odbranom i ubitačnim kontranapadima ubrzo vraćaju prednost na svoju stranu (6:7, 13. min). Kragujevački rukometaši nisu dozvolili gostima da se razmahnu i u 18. minutu je ponovo egal (9:9). U preostalih 12 minuta nije bilo puno golova, a igrači Metaloplastike su se bolje snašli i na odmor odlaze sa prvim, opipljivijim vođstvom 10:13.

Gostujući rukometaši bolje otvaraju drugi deo igre, uz čvrstu odbranu imali su i sigurnog Bomaštara na golu i u 38. minutu golom Babića dolaze do velikih plus 5 na svom kontu (13:18). Činilo se da će u tim trenucima uspeti da prelome utakmicu, no Radnički je zaigrao čvršće u odbrani, spustio je roletnu i večeras odlični čuvar mreže domaćih Gemaljević, tako da je prednost Šapčana počela da se topi. Metaloplastika je imala desetominutni golgeterski post, ali domaćin nije uspeo da okrene rezultat. Par promašenih zicera i tehničkih grešaka su vratili goste u život. Ipak u dva navrata, Kragujevčani su smanjili prednost na gol razlike, poslednji put u 55. minutu nakon pogotka Vukovića (20:21), ali su se gosti spretno i sretno izvukli iz te situacije i u Šabac nose dva boda, slavivši konačnim rezultatom 21:23.

Igrači Radničkog su pružili zavidnu partiju, krasila ih je frenetična borbenost i požrtvovanje, ali je opšti utisak da su svojim greškama i uz par nerealizovanih izrađenih akcija, ispustili priliku da trijumfuju.

U redovima Radničkog najefikasniji je bio Nemanja Vuković sa 6 pogodaka, dok je kod gostiju, tradicionalno, titulu najboljeg strelca poneo reprezentativac Vukašin Vorkapić sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice: Milan Bomaštar (Metaloplastika)

RK Radnički – RK Metaloplastika: 21:23 (10:13)

Kragujevac: SBB hala Jezero.  Gledalaca: /
Sudije: Dušan Cvetkovič, Igor Nikolić

Sedmerci: Radnički 5 (3), Metaloplastika 4 (3)
Isključenja: Radnički 6 min, Metaloplastika 12 min

Radnički: Gemaljević (16 odbrana), Vuković 6, Prodanović 3, Mutavdžić, Petrović, Kasalović, Barudžić 3, Knežević 3, Utvić 2, Stevanović, Đerić, Stanojev 3, Stanojević, Bogdanović 1, Jovanović.

Metaloplastika: Pavković, Dodić, Vorkapić 7, Jevtić, Pisarić, Srdanović 2, Lisica 6, Trifunović, Bomaštar (17 odbrana), Antonijević, Ivanić, Babić 1, Todorović 4, Brajević 3. Narednog vikenda u okviru devetog kola Arkus superlige, Radnički putuje u Aranđelovac na noge ekipi Šamota