Na sednici Vlade Republike Srbije, ministar turizma i omladine Husein Memić uputio je zvaničnu inicijativu premijeru, članovima Vlade i predstavnicima Ministarstva finansija, zatraživši dodatnu finansijsku podršku fudbalskim klubovima Novi Pazar i Radnički Kragujevac, piše Indeksonline.
Povod za ovu inicijativu jeste istorijski plasman ova dva superligaša u Konferencijsku ligu UEFA, čemu su, uz Crvenu zvezdu i Partizan, izborili pravo da predstavljaju Srbiju na evropskoj fudbalskoj sceni.
- Smatram da ovakav uspeh zavređuje institucionalnu podršku države, kako bi naši klubovi bili osnaženi za predstojeće evropske izazove, a fudbaleri dodatno motivisani da dostojno brane boje naše zemlje. Ovo je prilika da pokažemo da cenimo trud, posvećenost i uspeh i da zajedno stvaramo uslove za još veće sportske domete, izjavio je ministar Memić.
Prvo, da čestitam igračima, stručnim štabovima i upravama Radničkog i Novog Pazara na plasmanu, nadam se da će imati sreće na žrebu, i proći što dalje u kvalifikacijama. Takodje, smatram da je inicijativa na mestu, treba pomoći. E sad, da pitam sve kizimli šejtanli pumpadžije,ako mogu da mi objasne nešto. Kako je klub koji sam, od učešća u Evropi, prodaje igrača, prodaje ulaznica, TV prava pravi odlične pare,dakle kako su taj klub i ti navijači ćaci, a oni koji su, pazi sad dobro, gradska firma, finansirana od lokalne samouprave, vlasništvo lokalne samouprave, dakle kako su oni neki bunt ili šta već? Licemerje overload,zar ne? I batalite priče oko AV, nije on ostvario sve Zvezdine rezultate u Evropi, da ne smaram sad, ko prati sport zna. I još, zahvaljujući tim rezultatima SVI klubovi u Superligi imaju korist, UEFA daje pare Savezu, a Zvezda te pare ne sme da koristi.