ODBOJKAŠI RADNIČKOG DOBRO POČELI, PA STALI

Odbojkaši kragujevačkog Radničkog pretrpeli su i treći poraz u mini-ligi, i to na gostovanju beogradskom Partizanu, u utakmici 5. kola – 1:3 (25:21, 22:25, 16:25, 24:26).

Kragujevčani su odlično započeli meč i dobili prvi set, ali su onda dozvolili „crno-belima“ da dođu do preokreta i drugog uzastopnog trijumfa u mini-ligi.

Tokom uvodnog seta ekipe su se često smenjivale u vođstvu, da bi u samoj završnici ove deonice Šumadinci „dodali gas“ i došli do početnog vođstva u setovima – 25:21 (1:0).

Sličan tok imao je i naredni set, s tim što su ovoga puta domaći bolje finiširali i rešili ovu deonicu u svoju korist (25:22).

Dobijeni drugi set podigao je moral među izabranicima Bojana Janića, koji su treći period odigrali na jako visokom nivou, uz siguran prijem i visok procenat realizacije napada od 56 odsto. Rezultat svega bio je ubedljivo osvojen set (25:16) za preokret i vođstvo od 2:1 u ukupnom skoru.

Najveća neizvesnost vladala je u četvrtoj deonici. Velika borba vodila se za svaki poen, a Kragujevčani su u samom finišu stigli do set lopte (24:23) i prilike da izbore taj-brejk, ali su u presudnim trenucima ipak zakazali, što su „crno-beli“ znali da kazne i obezbede konačan trijumf od 3:1 u setovima.

Marko Nikolić bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa 15 osvojenih poena. Pratili su ga Lazar Marinović sa 14, Nemanja Radović sa 12 i Lazar Koprivica sa 11.

U kragujevačkom timu prednjačio je kapiten Vladimir Jekić sa 19 poena, 12 je osvojio Dušan Lopar, a po 11 Srećko Ristić i Nemanja Stevanović.

Radnički je tako prvi deo takmičenja u mini-ligi okončao na šestoj poziciji, sa pobedom manje u odnosu na petoplasirani Spartak.

Novi takmičarski izazov ekipu trenera Dragana Kobiljskog očekuje već u sredu, 18. marta, kada će pred praznim tribinama „SBB hale Jezero“ ugostiti branioca titule i trenutnog lidera na tabeli, novosadsku Vojvodinu.

PARTIZAN – RADNIČKI  3:1 (21:25, 25:22, 25:16, 26:24)