Odbojkaši Radničkog slavili nakon preokreta

Odbojkaši Radničkog su u šestom kolu BPŠ Superlige savladali u SBB hali Jezero ekipu Ribnice iz Kraljeva rezultatom 3:2.

Kragujevčani, iako oslabljeni neigranjem startnog tehničara Rikarda, su izašli na parket SBB hale Jezero čvrsto rešeni da se osvete Ribnici za poraz u finalu kupa. No, nije sve počelo kako su želeli, Ribnica prva dolazi servisom Todorovića do opipljivije prednosti (8:11), ali ni minut odmora nije mnogo pomogao domaćinu. Kraljevčani imaju i 7 poena prednosti (9:16), no domaći odbojkaši strpljivom igrom smanjuju vođstvo i sa 2 uzastopna as servisa Kovača prilaze na minus jedan (21:22), ali se ispostavilo da to nije bilo dovoljno za preokret. U narednim trenucima Ribnica osvaja prvi set rezultatom 22:25.

Drugi set Kragujevčani kreću odlučnije, asom Matića imaju 2 poena prednosti (9:7), no osvajači kupa dolaze do izjednačenja (13:13), a potom blokom i do prednosti 13:15. I pored konstantnog zaostatka od 2 poena, Radnički sa dva ubitačna bloka poravnava rezultat 21:21. I kada se očekivao kompletni preokret, kao da smo videli reprizu završnice prethodnog perioda igre, gosti prave seriju i rešavaju i ovaj deo igre u svoju korist 22:25, za prednost od 2:0 u setovima.

Treći set domaći odbojkaši bolje otvaraju i blokom Ivankovića dolaze do prednosti od 3 poena (10:7), no Ribnica i na to ima odgovore, vrativši rezultat u egal (10:10). Nedugo zatim gosti vode, 12:14, no smečom Vukmirovića za 16:15, domaći kreću u seriju i dolaze do 4 poena prednosti (20:16). Uprkos uloženom naporu i minutu odmora, gosti ne uspevaju da učine ništa značajnije i Kragujevčani smanjuju na 1:2, konačnim rezultatom 25:22.

Četvrti set gosti bolje otvaraju, imaju prednost (6:9), no domaći igrači strpljivom igrom smanjuju vođstvo i na servis Antića, sa dva bloka prelaze u vođstvo (15:14). Ribnica se takođe dobrim blokom na kratko vratila, 15:17, no to je bilo sve što su uspeli da urade. Kragujevčani vraćaju rezultatsku prednost, blokom Milutinovića imaju dva poena prednosti (22:20), koja su zadržali do kraja seta (25:23), za izjednačenje 2:2 u setovima.

Početak taj-brejka pripada domaćinu, koji dobrim blokom vodi 4:1, što izaziva reakciju stručnog štaba Ribnice da reaguje minutom odmora, koji im nije mnogo pomogao i na promenu strana se odlazi rezultatom 8:4. Sa dva odlična bloka Radevića, Radnički vodi 10:5, a onda pravi i nedostižnu prednost, 12:5. Vratili su se gosti delimično u igru, sa dva as servisa Pajića smanjuju na 12:9, no to je bilo sve od njih za večeras. Kragujevčani serijom 3:1 osvajaju peti set rezultatom 15:10 za konačnih 3:2 u setovima i dva boda iz ovog duela.

Najbolji pojedinci u redovima Radničkog su bili Ivanković sa 16 i Toukhten sa 13 osvojenih poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili Okošanović sa 24 i Ubiparip sa 14.

RADNIČKI – RIBNICA 3:2 (22:25, 22:25, 25:22, 25:23, 15:10)

KRAGUJEVAC

Hala: SBB Jezero

RADNIČKI : Antić 3, Ivanković 16 (3blk), Vidović, Pantović (libero), Đurić, Vukmirović 12 (2blk), Koprivica, Milutinović 6 (5blk), Pejković, Matić 12 (2blk), Radević 8 (5blk), Majstorović (libero), Kovač 10,Toukhten 13 (1blk).

RIBNICA : Seizović, Stefanović 10 (3blk), Okošanović 24 (3blk), Pajić 2, Todorović 12, Safanov, Bićanin 1, Ubiparip 14, Milovanović, Gajović 10 (2blk), Peković (libero), Kresteski (libero), Petković.

Radnički će u utorak 9. novembra dočekati u revanš meču četvrtfinala kupa Srbije ekipu beogradskog Partizana.