Oslabljeni Radnički poražen u Arilju

Košarka Sport

Kragujevčani su na gostovanje Kliku otišli bez povređenih Blagojevića i Jovičića, dvojice igrača prve petorke, i pretrpeli poraz, reultatom 89:82 (20:21, 27:23, 26:20, 16:18).

Drugi poraz Crvenih u sezoni nije poremetio stanje na tabeli, ali je opomena pred derbi meč protiv ekipe KK Joker u narednom, 9.kolu.

Nikako da se sruši tradicija i da Radnički ostvari pobedu u susretima protiv ekipe iz Arilja na njihovom terenu. Klik je apsolutno zasluženo došao do trećeg trijumfa u prvenstvu.

Vodili su Kragujevčani minimalnom prednošću na kraju prve četvrtine koja je obilovala rezultatskim preokretima. Ista priča je viđena i u narednih 10 minuta igre, ali sa drugačijim ishodom na kraju. Domaćin je imao više koncentracije u završnici poluvremena i stekao 3 poena viška na isteku 20. minuta meča.

Nošen energijom sa kraja druge deonice, Klik stvara prvu dvocifrenu prednost posle svega 3 minuta igre u nastavku. Grčevito se borila ekipa trenera Mijovića da se rezultatski vrati u meč, ali su domaći odbijali svaki nalet Radničkog i imali velikih 9 poena prednosti pred početak poslednje četvrtine.

Tri vezana napada su Crveni realizovali i prišli na koš zaostatka, ali je nakon tajm auta usledila serija od 11:0 domaće ekipe čime je pitanje pobednika praktično bilo rešeno. Radnički je uspeo da ublaži poraz u poslednjih 3 minuta i da svede razliku na jednocifrenu.

Kragujevčani nisu imali rešenje za Papića i Grojića koji su zajedno postigli 56 poena za svoj tim.

U ekipi Radničkog, Đorđe Milosavljević je upisao 23 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Kapiten Marko Đerasimović je meč završio sa 20 poena, dok je startni centar Crvenih, Mihailo Todorović, zabeležio još jedan dabl-dabl sa 14 poena i 13 skokova.

U subotu 3. decembra, Radnički će ugostiti ekipu KK Joker u derbiju 9. kola Druge muške lige.