Osveta šampiona za eliminaciju iz Kupa

Odbojkaši Radničkog pretrpeli su poraz na gostovanju novosadskoj Vojvodini NS seme u poslednjoj utakmici regularnog dela sezone u BPŠ Superligi Srbije. Aktuelni šampion države i lider na tabeli slavio je sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:17, 25:21 i 25:19, revanširavši se tako Kragujevčanima za nedavni poraz i eliminaciju u polufinalu Kupa Srbije.

Predvođeni novim trenerom Slobodanom Boškanom, Novosađani su silno motivisani ušli u meč sa Šumadincima, koji ovoga puta nisu bili na svom uobičajenom nivou i dosta su grešili, naročito na servisu.

Dobro se držao Radnički na startu uvodnog seta, imao je u par navrata i poen „viška“, ali je nakon nekoliko uzastopnih grešaka omogućio domaćinu da stekne prednost od četiri poena (15:11). Nastavili su Kragujevčani u kontraritmu, pa su Novosađani ubrzo bili na maksimalnih „plus šest“ (19:13), što im je znatno olakšalo posao u završnici seta, koji su rešili u svoju korist rezultatom 25:17.

Nakon ujednačenog početka drugog seta, domaći sa tri uspešna bloka u nizu dolaze do prednosti od tri poena (8:5). Zamenio je Kobiljski najpre korektora, a potom i primača servisa, ali ni to nije donelo boljitak u igri njegovog tima. Vojvodina je posle dva uzastopna bloka Mašulovića bila na maksimalnih „plus šest“ (14:8) i krupnim koracima koračala ka osvajanju još jednog seta.

Uspevao je Radnički u par navrata da prepolovi zaostatak, ali je domaćin uporno vraćao prednost od šest poena. Poslednji nalet Kragujevčani su imali u samom finišu seta, kada su se spustili na samo dva poena „minusa“ (23:21), ali dalje od toga jednostavno nisu mogli. Novosađani su dobili i ovaj set sa 25:21 i duplirali prednost u setovima (2:0).

Da su rešeni da sav posao završe u tri seta, izabranici Slobodana Boškana najavili su vođstvom od 9:4 na početku treće deonice. Međutim, nisu Šumadinci imali nameru da se predaju bez borbe, pa su na servis Petrovića napravili ogromnu seriju od sedam uzastopnih poena i očas posla preokrenuli rezultat u svoju korist (11:9).

Čuvali su odbojkaši Radničkog stečeno vođstvo još izvesno vreme, ali su onda počeli da „poklanjaju“ poene protivniku, tako da je ubrzo rezultatska prednost ponovo bila na strani novosadskog tima (18:15).

Hamzagić i Kone su spustili Kragujevčane na poen zaostatka (18:17),  što će se ispostaviti kao poslednji trzaj ekipe iz srca Šumadije na ovom meču. Sam finiš seta obeležio je veliki broj grešaka igrača oba tima, a nešto deblje živce imali su Novosađani, koji su rešili i ovu deonicu u svoju korist, rezultatom 25:19, za svoj petnaesti trijumf u sezoni.

Pavle Perić je bio najraspoloženiji za igru u pobedničkom sastavu sa 14 osvojenih poena, a pratio ga je Aleksandar Blagojević sa 10.

Jedini dvocifreni u ekipi Radničkog bio je Musa Kone sa 10 osvojenih poena, dok su Hamzagić i Ristić sakupili po 9.

Da li će odbojkaši Radničkog početak plej-ofa dočekati sa treće ili četvrte pozicije na tabeli, biće poznato nakon duela između kraljevačke Ribnice i Borca iz Starčeva.

Ishod ovog meča odrediće i ime predstojećeg protivnika Kragujevčana u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa, a kao potencijalni rivali figuriraju beogradski Partizan Soccer i subotički Spartak.

Ono što je poznato, to je da će Šumadinci prvu utakmicu plej-of faze odigrati u svojoj dvorani, 4. marta.

VOJVODINA NS SEME – RADNIČKI  3:0 (25:17, 25:21, 25:19)