Partizan slavio u maratonskom duelu

Odbojkaši Radničkog su u utakmici devetog kola BPŠ Superlige, nakon drame u petom setu poraženi na gostovanju od ekipe Partizana rezultatom 3:2 u setovima, mada ne bi bilo nezasluženo da je tas na vagi prevagnuo i na drugu stranu. Kragujevčani se nakon ovog kola nalaze na šestom mestu na tabeli sa skorom 5 pobeda i 4 poraza.

Poveo je Radnički 0:2 u prvom setu, no Partizan sjajnim servisima Bjelice dolazi do vođstva (4:2). Vratili su se gosti u meč i nakon servisa Toukhtena dolaze do velikih 3 poena prednosti (9:12). Na servis liniju ponovo staje proslavljeni reprezentativac Bjelica koji serijom dobrih servisa dovodi Partizan ponovo u prednost (13:12). Gosti ponovo vraćaju prednost na svoju stranu i servisom Koprivice vode 18:20, što je izazvalo reakciju minutom odmora trenera Janića, no to im nije pomoglo. Smečom Matića Radnički rešava prvi set u svoju korist 23:25.

Domaćin bolje otvara drugi deo igre i stiče prednost 4:1, no strpljivom igrom Kragujevčani smanjuju na 9:8. Partizan ima ponovo 3 poena prednosti (15:12), no servisom Koprivice gosti smanjuju na 16:15. Domaći igrači dodaju gas i asom Bjelice dolaze do velikih 19:15 i sigurnom igrom privode drugi set rezultatom 25:19.

Treći set šumadijski superligaš sjajno otvara i nakon par minuta ima prednost 1:5, a nedugo zatim i 2:8. Uspeo je Partizan asom Nejića da smanji na 8:11, no gosti nastavljaju u istom stilu. Ni drugi minut odmor Janića pri rezultatu 10:15 nije domaćinu doneo ništa dobro, pa servisima Milutinovića i dobrim blokom gosti dolaze do velikih 7 (12:19). Radnički nakon ovog vođstva rutinski sigurnom igrom dolazi do vođstva od 2:1 u setovima rezultatom 19:25 u ovom delu igre.

I četvrti set Radnički otvara u velikom stilu, nakon servisa Toukhtena ima prednost 1:5, a sjajnim blokom dolazi i do 5 poena prednosti (3:8). Partizan dolazi do daha i smečom Nejtana uvodi meč u egal, 12:12, a zatim i vodi 13:12. Do rezultata 19:18 je viđena rezultatska klackalica, sve do vezanih smečeva Marinovića za 3 poena prednosti (21:18). Dobrim blokom gosti smanjuju na 24:23, no u sledećem napadu Partizan rešava ovaj set rezultatom 25:23 za izjednačenje u meču.

Peti, završni set na početku nije nagoveštavao dramatičnu završnicu. Radnički dobrim blokom dolazi do 3 poena prednosti (1:4), no domaćin prvo dolazi do izjednačenja 4:4, a potom i do vođstva 6:5. Imao je gost prednost 8:10, no Partizan dolazi do izjednačenja (12:12). Sve do završetka meča smo videli pravu dramu, oba rivala su u sjajnoj predstavi više puta dolazila do set i meč lopte, a u triler završnici domaći odbojkaši su imali više sreće i rešili završni deo igre u svoju korist rezultatom 27:25 za konačni trijumf 3:2 u setovima.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Kovač sa 21 i Matić sa 19 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Nathan sa 22i Marinović sa 18.

OK PARTIZAN – OK RADNIČKI: 3:2 (23:25,25:19,19:25,25:23,27:25)

ZEMUN

Hala: SC „Master“

PARTIZAN: Mandić 2, Dopuđ (libero), Marinović 18 (2blk), Lekić, Petrović 4 (1blk), Huzejrović, Nejić 7, Janković 7 (4blk), Stašević (libero), Mladenović, Cvetković 4, Petrović 1, Bjelica 13 (2blk), Nathan 22 (1blk).

RADNIČKI: Antić, Ivanković, Vidović, Pantović (libero), Vukmirović, Koprivica 9, Milutinović 7 (5blk), Ricardo 5 (2blk), Pejković, Matić 19 (1blk), Radević 1, Majstorović (libero), Kovač 21 (3blk), Toukhten 17 (2blk).

Sledeći susret 10. kola BPŠ Superlige, Radnički će odigrati u petak 3. decembra u Subotici gde će ih ugostiti domaćin, ekipa Spartaka.