Poraz na evro-premijeri u Rumuniji

Odbojkaši Radničkog su u prvoj utakmici CEV Kupa poraženi na gostovanju u Rumuniji od ekipe Arcada rezultatom 3:0 i za prolaz u narednu rundu im je potrebna pobeda u revanšu u Kragujevcu naredne srede rezultatom do 3:1 i trijumf u zlatnom setu.

Favorizovani šampion Rumunije je bolje otvorio meč i dobrim blokovima poveo 3:0. Pri rezultatu 5:1 gostujući stručni štab je reagovao minutom odmora, nakon koga Radnički smanjuje na 5:3, no ponovo dobrim blokovima Arcada dolazi do velikih plus pet (10:5). U tim trenucima domaćim igračima je išlo sve od ruke, tako da na sredini seta beležimo prednost 14:8. Kragujevčani se oslobađaju pritiska, dolaze do svoje igre što rezultira smanjenjem vođstva na 16:14. Iskusni Rumuni su se trgli i smečom Maleša ponovo dolaze do plus pet (19:14) za drugi tajm aut gostiju. Nisu se predali Kragujevčani i dobrom igrom u polju i as servisom Milutinovića smanjuju na 21:19 i taj zaostatak održavaju do 24:22, ali servis greškom domaćin osvaja prvi set rezultatom 25:22.

Drugi deo igre Kragujevčani bolje otvaraju i as servisom Blagojevića dolaze do startnog vođstva 1:3 koje domaći igrači brzo anuliraju i prelaze u vođstvo 7:5, kada trener Brđović poziva minut odmora. Tajm aut je urodio plodom, Radnički je zaigrao angažovanije i prvo poenom Ristića za 10:11, a onda i dobrim blokom dolazi do prednosti 10:12, kada domaćin odlazi na minut odmora. Pri rezultatu 11:12 dolazi do sporne situacije kada sudije dodeljuju poen domaćinu za izjednačenje 12:12. I pored toga gostujući odbojkaši ostaju na svom nivou igre i pored blagog vođstva Rumuna u poslednju trećinu seta ulaze u egalu (18:18), no iskusni domaćini serijom 3:0 prelaze u vođstvo 21:18, što gosti koriste za završni minut odmora. I pored toga prednost domaćina se povećavala, a novom servis greškom Radničkog Arcadi dolazi do vođstva 2:0 u setovima konačnim rezultatom 25:20.

Rezultatskom klackalicom je započeo treći set gde prvi do prednosti dolazi kragujevački superligaš (5:8). Klupa domaćina uzima tajm aut koji im nije mnogo doneo jer sa dva dobra bloka Radnički i dalje vodi (7:10). Rumunska ekipa pojačava tempom i as servisom Rata dolazi do izjednačenja na polovini seta (13:13), a potom i do vođstva 15:13. Kapiten Blagojević im poenima ne dozvoljava da se odlepe, no ostao je usamljen tako da domaćin dolazi do najvećeg vođstva u ovom delu igre (21:16). Blagojević smanjuje na 22:19, ali se ispostavilo da je to bio poslednji trzaj Radničkog. Na servis liniju je stao Rata i nakon njegovih dobrih servisa Arcadi rešava i treći set rezultatom 25:20 za konačnih 3:0 i trijumf u prvom meču CEV Kupa.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Blagojević sa 19 i Ristić sa 10 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Maleša sa 11i Bala sa 10.

CSM ARCADA GALATI – OK RADNIČKI:  3:0 (25:22, 25:20, 25:20)