Poraz na vrućem terenu u Pančevu

Rukometaši Radničkog su poraženi u drugom kolu plej-ofa u Pančevu od domaće ekipe Dinama rezultatom 38:30, poluvreme 23:16.

Pančevci se godinama nalaze u samom vrhu srpskog rukometa i pre meča se znalo da će biti težak zalogaj. Radnički je na gostovanje otišao sa željom da iznenadi favorita i upiše prve bodove u plej-ofu. Držali su se Kragujevčani u rezultatskom egalu do 5. minuta i rezultata 3:3. U narednom periodu igre, sve do 19. minuta Dinamo je održavao prednost od 2 do 3 gola, a Radnički je u pojedinim trenucima smanjivao razliku na samo jedan gol. Presudni momenat koji je odredio dalji tok poluvremena, a možda i cele utakmice se desio pri rezultatu 13:12 za domaćina (19. min), kada Pančevci za samo 3 minuta dolaze do velikih 5 golova razlike (17:12, 22. min). Taj rezultat im je uneo dozu sigurnosti koju su znalački iskoristili, pa u 27. minutu imaju i velikih 8 na svom kontu (22:14). Konačan rezultat prvog poluvremena je glasio 23:16.

Na samom startu drugog dela igre, Dinamo dolazi do velikih 9 golova prednosti (25:16, 32. min) i stiče kapitalnu prednost u nastavku utakmice. Rukometaši Radničkog se nisu predavali, primetna je bila agresivnost i želja da se smanji prednost domaćih i unese doza neizvesnosti u susret. Nošeni uspešnim intervencijama čuvara mreže Petrovića su uspeli da u kratkom periodu spuste razliku na 5 golova (26:21, 38. min), ali je to bilo sve što su uradili protiv večeras izuzetno raspoloženih i raspucanih domaćih igrača, kojima je sve polazilo od ruke. Stručni štab Radničkog je u poslednjih 10-tak minuta šansu ukazao igračima sa klupe koji nemaju toliko prilike da igraju. Krajnji rezultat 38:30 možda i nije realni pokazatelj kvaliteta ovih ekipa, što će Radnički imati priliku da pokaže već u sredu 3. marta kada će istu ekipu dočekati u četvrtfinalu kupa Srbije u svojoj SBB hali Jezero.

U redovima Dinama najefikasniji su bili Milan Golubović sa 8i Miloš Kostadinović sa 7 pogodaka, dok je kod Kragujevčana najraspoloženiji bio Miloš Prodanović sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Milan Golubović (Dinamo)

RK Dinamo – RK Radnički: 38:30 (23:16)

Pančevo: hala Strelište
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić
Sedmerci: Dinamo 2 (0), Radnički 5 (4)
Isključenja: Dinamo 6 min, Radnički 2 min

Dinamo: Ivančević 5, Pavlović, Bunjevčević 2, Bošković 2, Stanić 1, Ostojić 2, Perić (sedmerac), Pavlović 2, Distol 2, Urta, Golubović 8, Kostadinović 7, Radović 5, Vučković, Radovanović, Mitrović 2.

Radnički: Vuković 3, Stošić 1, Prodanović 5, Mutavdžić 1, Gemaljević (2 odbrane), Dobrosavljević 1, Kasalović 1, Petrović (9 odbrana i 2 sedmerca), Barudžić 4, Knežević 3, Utvić 1, Stevanović, L. Đerić 4, Stanojev 2, Bogdanović 4, S. Đerić.

Rukometaši Radničkog plej-of trku nastavljaju u subotu 6. marta, kada će u utakmici trećeg kola dočekati još jednog pretendenta za najviši plasman, ekipu Niškog Železničara, a pre toga ih očekuje meč četvrtfinala kupa Srbije protiv večerašnjeg protivnika u sredu 3. marta.