Poraz Radničkog na gostovanju lideru Lige šampiona

Društvo Sport

U 12. kolu Lige šampiona vaterpolisti Radničkog poraženi su na gostovanju lideru na tabeli grupe A, ekipi Breše, rezultatom 12:8.

Aktuelni italijanski šampion i trećeplasirani tim prošlogodišnjeg izdanja Lige šampiona u ovom trenutku je bio prejak za Šumadince. U ovom duelu Breša je bila još jača nego u prethodnom, odigranom u Kragujevcu, jer se velikom broju italijanskih reprezentativaca i našim internacionalcima Đorđu Laziću i Borisu Vapenskom pridružio i iskusni kanadski centar Nikolas Bikari.

Kragujevčani su dobro parirali protivniku na startu meča i bili rezultatski ravnopravni u prvoj deonici, ali je Breša ipak na prvi predah otišla sa „plus dva“, pogotkom Dolčea sa dva igrača više – 4:2.

Potom su gosti nastavili sa čvrstom igrom u odbrani, ali nisu bili dovoljno dobri u realizaciji, te je domaćin duplirao vođstvo do poluvremena (6:2).

U nastavku meča izabranici Uroša Stevanovića su malo popravili golgeterski učinak, a u poslednjoj četvrtini su imali priliku da ponovo uhvate priključak, međutim, nisu realizovali par kontranapada i iskusna ekipa Breše je to umela da kazni.

Po dva gola za ekipu Breše postigli su italijanski reprezentativci Dolče Prešuti, Rencuto, Luongo i Di Soma, koliko i srpski reprezentativci na Marko Radulović i Nikola Lukić na drugoj strani.

Na kraju, ostaje im uteha što su bar poslednju četvrtinu rešili u svoju korist.

Kragujevčani su ovim porazom izgubili i teoretske šanse da zauzmu jedno od četiri mesta u prejakoj grupi i nađu se na završnom turniru Lige šampiona, a u poslednja dva kola imaće priliku da u debitantskoj sezoni steknu još malo neophodnog iskustva i da se nadmeću sa odličnim ekipama. Već 20. aprila očekuje ih gostovanje mađarskom Ferencvarošu, a zavesu spuštaju na svom bazenu, duelom sa Novim Beogradom, 11. maja.

Breša – Radnički 12:8 (4:2, 2:0, 3:2, 3:4)

BREŠA – Bazen: „Mompijano“. Sudije: Frank Ohme (Nemačka) i Dragan Štampalija (Hrvatska).

BREŠA: Tešanović, Dolče 2, Prešuti 2, Bikari, Lazić 1, Vapenski, Rencuto 2, T. Đanaca, Alezijani 1, Luongo 2, Di Soma 2, Đito, M. Gianaca. Trener: Alesandro Bovo.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 1, Janković, Ćuk, Krug, Ukropina, Pljevančić, Radulović 2, Miličić 1, Lukić 2, Vrlić 1, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.