Poraz Radničkog od Partizana na startu serije za treće mesto

Grad Sport

U prvoj utakmici serije za treće mesto Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog poraženi su od Partizana, na svom bazenu, posle rovovske bitke i velikog broja preokreta,  rezultatom 10:8.

Kragujevačka publika ispunila je bazen i zaista je mogla da uživa u neizvesnoj i borbenoj utakmici, koja je imala veliki ulog, jer će trećeplaisrana ekipa naredne sezone igrati kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ekipa Radničkog pretrpela je brojne pehove tokom sezone, pa se u ovom duelu značajno razlikovala od one koja je uskočila u bazen početkom oktobra. Najsvežiji i najteži za prilagođavanje bili su svakako nedavni prelomi najboljeg centra sveta Josipa Vrlića i beka reprezentacije Srbije, Luke Pljevančića, koji su propustili ovaj duel.

U tvrdoj vaterpolo predstavi, sa malim brojem golova, Radnički je poveo sredinom uvodne deonice golom levorukog crnogorskog reprezentativca Alekse Ukropine, ali su gosti preokrenuli preko Gladovića i Miloša (2:1). Radnički je izjednačio preko Ćuka 39 sekundi pre isteka prve četvrtine (2:2), ali je Partizan preko Gige i Jakšića stigao do novog vođstva (4:2).

Malo je nedostajalo da „crno-beli“ odu i na „plus tri“, ali je tri minuta pre poluvremena Stefan Todorovski skinuo peterac najboljem protivničkom igraču Smiljeviću. Na drugoj strani Vuk Drašković bio je precizan sa linije od pet metara, za priključak domaćih pred poluvreme (4:3).

Izjednačio je Nemanja Stanojević na startu druge polovine susreta (4:4), a preokret je na kratko odložio Dimitrijević. U finišu trećeg perioda izabranici Uroša Stevanovića konačno su se vratili u vođstvo, pogocima Jankovića i Kojića (6:5), da bi na startu poslednje deonice prvi put otišli na dva gola „viška“ golom Stanojevića (7:5). I četiri i po minuta pre kraja domaćin je imao dva gola prednosti na svom kontu, ali je dopustio protuvniku da serijom 4:0 stekne veliku prednost pred revanš. Dva minuta pre kraja Partizan je preokrenuo sa dva vezana gola Miloša (9:8), da bi sve dileme oko pobednika otklonio Smiljević, na isteku napada 56 sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Partizan je do pobede predvodio kapiten, hravtski internacionalac Lovre Miloš, sa četiri gola, a pratio ga je Gladović sa dva, koliko su postigli i Stanojević i Kojić na drugoj strani.

Treće mesto osvojiće ekipa koja prva stigne do dve pobede, a revanš je na programu za nedelju dana na „Banjici“.

Radnički – Partizan 8:10 (2:2, 1:2, 3:1, 2:5)

KRAGUJEVAC – Bazen: SPD „Radnićki“. Sudije: Beljin i Stanojević.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 2, Janković 1, Ćuk 1, Gavrilović, Ukropina 1, Antić, Panić, Drašković 1, Lukić, Poznanović, Todorovski, Kojić 2. Trener: Stevanović.

PARTIZAN: Kostrov, Jakšić 1, Miloš 4, Mušikić, Gak, Gladović 2, Trtović, Dimitrijević 1, Božović, Smiljević 1, Giga 1, Paparić, Milošević, V. Bodiroga. Trener: Korolija.