Porazom u Subotici OK Radnički okončao takmičenje

Odbojkaši Radničkog su u drugoj utakmici četvrtfinala plej ofa BPŠ Superlige pretrpeli poraz od domaćina, ekipe Spartaka iz Subotice rezultatom 3:0 i tako se oprostili od daljeg takmičenja.

Za Radnički je ovaj meč bio biti ili ne biti, samo pobeda im je donosila mogućnost da u majstorici u Kragujevcu izbore polufinale plej ofa. Važnost meča im je na samom početku sputala ruke, tako da je domaćin sa dva bloka poveo 3:1. Smeč poenom Kovača, gost smanjuje na 4:3, međutim raznovrsnom igrom Subotičani ponovo imaju 3 poena viška (6:3). Konsolidovao je igru kragujevački superligaš i blokom Radevića smanjuju na minimalnih 1 (11:10), no raspoloženi domaćin nakon serije dobrih poteza dolazi do 16:12, kada minutom odmora reaguje klupa gostiju. Nakon 19:15, Radnički sa dva vezana bloka ponovo smanjuje na 19:18 i kada se očekivalo da preokret visi u vazduhu, Spartak vezanim poenima i sa par dobrih blokova stiče nedostižnu prednost i rešava prvi set u svoju korist rezultatom 25:20.

Radnički otvara drugi set vođstvom 0:2, no domaćin prvo asom Jungića i sa dva uspešna bloka Lekića stiče 3 poena prednosti (7:4), koju održava do 10:7. Greškom u napadu domaćih odbojkaša, gosti smanjuju na 10:9, no Spartak održava minimalnu prednost, a smečom Pavlovića ponovo ima 3 poena viška na svom kontu (18:15) za prvi tajm aut gostiju, koji nije urodio plodom, pa domaćin dolazi do 22:18. Pokušala je još jednom klupa Radničkog da prekine seriju, no nije im uspelo tako da domaćin i ovaj deo igre poenom Khana osvaja set krajnjim ishodom 25:19 za vođstvo 2:0 u setovima.

Nakon startnih 1:1 na početku trećeg seta, domaći tim ulazi u seriju i pri prednosti 5:1 primorava trenera Bulatovića da posegne za prvim minutom odmora, nakon koga raspucani domaćini povećavaju prednost i na 10:2. Kragujevčani još jednom uzimaju tajm aut kako bi probali da zaustave zahuktale domaćine. No to im nije uspelo i serijom dobrih servisa Lečića, Spartak dolazi do dvocifrene prednosti, 16:5 i praktično u tim trenucima rešava meč, a asom Jungića Subotičani imaju i plus 12 (20:8). Stručni štab Radničkog je izvršio par izmena koje su urodile plodom. Serijom dobrih servisa Milutinovića i angažovanijom igrom u polju, Šumadinci smanjuju na podnošljivih 5 poena zaostatka (22:17), no prednost domaćina je ipak bila prevelika za kompletni preokret, tako da poenom Pavlovića postavljaju konačan rezultat 25:19, trijumf 3:0 u setovima i plasman u polufinale plej ofa.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Kovač sa 15 i Matić sa 8 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Khan sa 13 i Pavlović sa 11.

MOK SPARTAK – OK RADNIČKI 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)