Požežanke opravdale ulogu favorita u SBB Jezeru

Košarka Sport

Košarkašice Radničkog nisu uspele da pruže značajniji otpor ekipi Sloge Maya Consalting u utakmici 20. kola Prve ženske lige Srbije. Meč na parketu kragujevačkog SBB Jezera okončan je ubedljivim trijumfom Požežanki, koje su slavile rezultatom 64:37 (15:9, 15:11, 20:12, 14:5).

U odnosu na prethodni meč sa istim rivalom, u kome su pretrpele poraz od čak 53 poena razlike, Kragujevčanke su ovoga puta pružile nešto jači otpor Požežankama, naročito u prve dve četvrtine, ali ih je slaba napadačka produkcija u nastavku utakmice odvela u još jedan ubedljiv poraz.

Skoro pet minuta bilo je potrebno košarkašicama Radničkog da dođu do prvih poena na večerašnjoj utakmici, a samo dva da anuliraju zaostatak od sedam poena u odnosu na tim iz Požege (7:7). Nažalost, ovaj boljitak u igri ekipe trenera Saše Milojevića bio je samo privremenog karaktera, s obzirom da su gošće na prvu obaveznu pauzu otišle sa šest poena „viška“ (15:9).

Početkom druge četvrtine vođstvo gostujuće ekipe prvi put prelazi jednocifrene okvire (19:9), ali su „crvene dame“ poenima Aleksandre Aleksić i Lene Vulović ubrzo uspele da prepolove dvocifreni zaostatak (19:14). I baš kao u finišu prethodne deonice, ponovo su usledili prazni minuti u igri kragujevačkog tima, što Požežanke koriste da vrate dvocifrenu razliku, sa kojom su dočekale odlazak na petnaestominutnu pauzu (30:20).

Ova rezultatska distanca ostala je na snazi sve do finiša treće četvrtine, kada je prednost ekipe iz Požege narasla na već osetnih „plus 18“ (50:32), što je bila prva naznaka konačnog sloma domaćeg tima, koji je usledio u poslednjoj deonici. Predvođene tandemom Arsović-Popović gošće za nešto više od dva minuta igre na startu završne četvrtine prave seriju od 9:0 i dolaze do nedostižnih 27 poena prednosti (59:32), nakon čega su se Kragujevčanke praktično predale.

Kapiten Nataša Filipović je sa 13 postignutih poena predvodila kvintet igračica sa dvocifrenim učinkom u pobedničkom timu. Dijana Arsović i Milica Popović ubacile su po 12 poena, Amerikanka Kimora Grin je dodala 10, koliko je postigla i Marina Karalić, koja je sakupila i 15 skokova.

Najraspoloženija za igru u domaćoj ekipi bila je kadetska reprezentativka Srbije Aleksandra Aleksić sa 14 poena, dok je Vanja Popludijević postigla 11.

Ekipa Sloge Maya Consulting je ovom pobedom sačuvala četvrto mesto na tabeli koje vodi u plej-of, dok su Kragujevčanke ostale na samom začelju, kao jedina ekipa bez ostvarenog trijumfa nakon dvadeset odigranih kola.

Košarkašice Radničkog u nedelju očekuje gostovanje ekipi Vršca u utakmici pretposlednjeg, 21. kola Prve ženske lige Srbije.