FK Kragujevac

Pregled kola: Poraz Radničkog u senci početka Druge gradske lige

Fudbal Grad Sport

S mukom se, po vrelom avgustovskom danu, Partizan provlačio kroz krugove kragujevačkog pakla, ne sluteći da se prava fudbalska predstava, istovremeno, događa širom stare srpske prestonice.

Prvo kolo Druge gradske lige razjasnilo je neka od pitanja koja su se nametala posmatranjem utakmica gradskog kupa. Dobili smo nove zvezde, dok su podbacili oni od kojih se očekivalo više. U pregledu kola sumiramo utiske s početka šumadijske fudbalske čarolije:

Hajduk Jovanovac – Vodojaža (4:1)

Mlada ekipa Vodojaže na startu meča ’pokazala je zube’ protivniku, kada su poveli rezultatom 0:1. Tom prilikom videli smo i obrise onoga što bi se od te ekipe u nastavku prvenstva moglo očekivati. Mada je Vodojaža tokom ovog dela susreta još uvek pokazivala karakter i organizovanost, već tada Hajduk je imao prilike da dođe do izjednačenja.

U drugom poluvremenu ekipa iz Jovanovca se izgleda prisetila svojih ambicija, te se ’raspucala’ prema golu rivala. Prvi gol u 49. minutu postiže Perišić, drugi i treći u 57, odnosno 65. minutu Đorović i Veljović – da bi konačni rezultat drugim pogotkom postavio Perišić u ’74.

Utisak je da je prevagu odnela fizička pripremljenost, s obzirom na to da je malo preciznosti nedostajalo da u mreži Grošničana završi i više od četiri golova, koliko su Jovanovčani uspeli da postignu.

Budući da su u sledećem kolu slobodni, Grošničani će imati vremena da izvuku pouke iz ovakve utakmice.

U izjavi za Glas Šumadije, u ime grošničkog kluba, Miloš Bošnjaković Jovanovčanima je čestitao pobedu, najavljujući žestoku borbu u nastavku prvestva, gde će već u trećem kolu ciljati trijumf.

Kragujevac – Jadran (1:0)

Debitovao je u Drugoj gradskoj ligi strateg Kragujevca kako se samo poželeti može. Protiv kvalitetne, stamene ekipe Jadrana, glavnokomandujući ’Kragujevčana’, Branko Pavlović, sa svojim momcima uspeo je da kod kuće zadrži čitav plen.

Tvrdo se igralo na Košutnjaku. Dve ekipe sastale su se po vrelom danu. U prvom delu susreta, kaže Aleksandar Đorđević, više su se branili nego napadali: tu su se istakli golman Bošković, kao i odbrambeni igrači Mateja Gračanac i Đurđe Jovanović. U tom periodu igre domaći su tražili priliku preko kontri – a prva ozbiljna nastupila je u 20. minutu.

Sa obe strane igralo se poziciono, od noge do noge, a u jednom od napada igrač domaćih, Miloš Hribar, pogađa stativu – dok u šansu ulazi i Miloš Stamatović. Kako kaže Đorđević„Gol visi u vazduhu”.

Ekipa Kragujevca do prednosti dolazi u 48. minutu meča. Na asistenciju Stanka Fuštara, Miloš Stamatović istrčava sam ispred golmana i postiže, istpostaviće se, jedini gol na utakmici.

Kombinovao je Pavlović tokom poslednjih minuta susreta, kada u igru ulaze Luka Nikolić, Jovan Simić, pa i ’brzonogi’ Janko Milić – iako je utakmica nastavljena u visokom tempu, te promene se ipak nisu odrazile na konačni rezultat.

Domaćinu se zahvaljujemo na korektnom prijemu i dobroj organizaciji. Bilo je žutih kartona, ali je utakmica protekla u korektnom, prijateljskom tonu i sportskoj atmosferi u kojoj je protivnik odneo zasluženu pobedu. Ambicije Jadrana su uvek najviše pozicije na tabeli, pa ćemo se ubuduće truditi da to i ostvarimo – kaže za Glas Šumadije Milovan Čađenović iz FK Jadran.

Azbest 1927 – 21. oktobar (0:3)

Daleko od toga da je ekipa 21. oktobra postigla nezasluženu pobedu, ipak – prema izjavama koje do Glasa Šumadije stižu sa obe strane, čini se da rezultat od tri gola razlike ne oslikava realni odnos snaga na terenu.

Trener ekipe 21. oktobra, Đorđe Varagić, smatra da je zasluga za visok rezultat kvalitetno otvaranje i rani gol Bojana Đurinca – nakon čega se javilo par prilika da se utakmica već u ovom periodu igre prelomi u korist erdoglijske ekipe.

Ipak, Varagić kaže da je ekipa iz Stragara u drugo poluvreme ušla dosta oštrije, te da je u jednom trenutku delovala konkretnije od njegovih igrača.

Utisak je da se posle tog neuspelog naleta domaćin pomalo demoralisao, te je 21. oktobar tokom drugog poluvremena rutinski povećao vođstvo za dva nova gola, čiji je strelac bio Miloš Marijanović.

Sekretar kluba iz Stragara, Vladimir Đorđević, i pored rezultata od tri gola razlike smatra da njihova ekipa nije nadigrana. Za prelomnu tačku meča Đorđević smatra spornu odluku sudije da svira ofsajd u prilici za domaće kod rezultata 0:1. Nakon ove situacije Stragarci su, tvrdi, bili primorani na otvoreniju igru – zbog čega su primili dva pogotka iz kontranapada.

Šumadinac KG – Borac (D) (0:0)

Iz oba kluba saglasni su da je u pitanju bila prava, teška, prvenstvena utakmica – koja je nadasve bila ’lepa za oko’.

U pitanju su dve ekipe koje se odlično poznaju i koje su prethodne sezone igrale zajedno Prvoj gradskoj ligi. Rezultat je mogao biti prelomljen i na jednu i na drugu stranu – kaže za Glas Šumadije Dragan Obradović iz Šumadinca.

Vladan Simović iz Borca poručuje da je u pitanju ekipa koja po imenima pretenduje na jednu od prve tri ili četiri pozicije u Prvoj gradskoj ligi. Nešto trenutno nedostaje, te je potrebno raditi na uigravanju. Kako se trener Despotović u prethodnom periodu rastao sa ekipom, biće potrebno pronaći novog stratega – izjavljuje Simović, koji optimistično gleda na nastavak sezone.

Mladost (P) – Žeželj (6:0)

Kratko je trajao pad Mladosti usled koga se našla u Drugoj gradskoj, a čini se da bi zaletom koji uzima ovaj klub mogao stići i dalje od povratka u viši rang. Nakon ubedljive pobede nad ekipom iz Drenovca u prethodnom periodu, Mladost nastavlja u istom ritmu, te je u prvom kolu deklasirala ekipu FK Žeželj.

Trener ekipe Mladosti, Željko Rakić, za Glas Šumadije kazao je da nije siguran da li je problem protivničke ekipe bio raspoloživost igračkog kadra ili je posredi nešto drugo – ipak, ističe da nije bilo prilika u kojima se protivnik primicao golu domaćih. On smatra da u FK Žeželj nesumnjivo ima individualnog kvaliteta, te rivalu u nastavku prvenstva želi više sreće.

A posle pobede od 6:0 red je i proslaviti.
Piše: Janko Milošević