Radnički dominantnom igrom do prvih prolećnih bodova

Sport

Rukometašice Radničkog su u utakmici 13. kola Superlige za žene savladale ekipu Mladosti u Novoj Pazovi rezultatom 31:26, poluvreme 13:10 i tako izvojevale prvu pobedu u prolećnom delu prvenstva. Nakon ove pobede, Radnički se i dalje nalazi na petom mestu na tabeli sa osvojenih 14 bodova i utakmicom manje.

Nakon dva vezana prvenstvena poraza, rukometašice Radničkog su krenule put Nove Pazove sa imperativom pobede. Važnost susreta ih je delimično sputala na samom početku, što igračice Mladosti koriste i prve dolaze do prednosti (3:1, 5. min). Nije trebalo mnogo vremena gošćama da konsoliduju redove i dođu do izjednačenja (5:5, 11. min), a potom i mini-serijom pređu u vođstvo u 18. minutu (5:9). Golom Bjelakove za 6:10 i dvominutnom kaznom igračice Mladosti se učinilo da će Kragujevčanke napraviti osetniju prednost, no tada dolazi do pada u njihovoj igri, primaju 2 gola sa igračicom više i domaćin ponovo ima aktivan rezultat (9:10, 26. min). Sa dva pogotka Stošićeve i jednim Petrovićeve, rezultat na poluvremenu je glasio 10:13.

Krenule su odlučnije gostujuće rukometašice u drugom delu igre, rešene da što pre dođu do odlučujuće prednosti koja bi im donela rutinski završetak utakmice. Kombinovanom, agresivnom odbranom, zatvorile su prilaze svom golu, razbranila se večeras raspoložena Marijana Ilić i bilo je jasno da Pazovčankama nema spasa. Samo na mahove su uspevale da prednost Radničkog svedu na 3 gola razlike, ali je bilo pitanje trenutka kada će gošće zadati završni udarac, što se i dogodilo u 47. minutu pri rezultatu 16:24. Igračice Radničkog su zagospodarile situacijom na terenu, održavale stečenu prednost i takav odnos snaga je dozvolio mogućnost šefu struke Kurandiću da u poslednjih 10-tak minuta na parket pošalje rezerviste, kao i poletarke iz drugog tima. Mladost je uspela da svede poraz na podnošljivu razliku, što pokazuje i krajnji rezultat 26:31.

U redovima Mladosti najefikasnije su bile  Jelena Bulatović sa 9 i Jelena Jovanović sa 5 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski prednjačile Katarina Stepanović i Teodora Veličković sa po 7 postignutih golova.

Igrač utakmice: Marijana Ilić (Radnički)

ŽRK Mladost – RK Radnički: 26:31 (10:13)

Nova Pazova: Hala OŠ “Sveti Sava”. Gledalaca:/
Sudije: Nikola Bakmaz, Branko Radaković

Sedmerci: Mladost 3 (2), Radnički 4 (3)
Isključenja: Mladost 10 min, Radnički 16 min

Mladost: Maksić, Milojević, Glušica 4, Potkonjak 1, Dragosavljević 2, Bulatović 9, Kosanović (9 odbrana i sedmerac), Šuberić, Lukić 1, Jovanović 5, Stanojević, Boner 3, Bogunović, Kojčić 1, Bubanja, M. Kojčić.

Radnički: Veličković 7, Stojanac, Bjelak 4, Stepanović 7, Nedeljković, Stošić 5, Blagojević, Hasanović (1 odbrana i  sedmerac), Vlašković, Stoiljković 1, Ilić (12 odbrana), Petrović 2, Rašković, Agatunović 1, Vasović, Kolak 4.

Naredne subote, 6. marta, rukometašice Radničkog će ugostiti starog rivala, ekipu Bora iz istoimenog grada u okviru 14. kola Superlige za žene.