RADNIČKI IZGUBIO OD ZVEZDE NA STARTU POLUFINALNE SERIJE

U prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog poraženi su na gostovanju ekipi Crvene zvezde, rezultatom12:10.

Kragujevčani su dobro otvorili utakmicu i dva puta vodili u prvoj četvrtini golovima Miloša Ćuka, ali su poslednju prednost imali na nešto manje od tri minuta pre poluvremena, kada je Drašković pogodio za 3:2.

Potom su za sto sekundi primili čak tri gola i dozvolili „crveno-belima“ da oni na poluvreme odu sa prednošću – 5:4.

U nastavku susreta snažni slovački centar Lukaš Seman, možda i najbolji akter meča, dva puta dovodio Zvezdu na dva gola viška, a nadovezao se sa dva gola i Gavril Subotić za ogromnih „plus četiri“ – 9:5.

Seriju domaćih prekinuo je preciznim šutem sa distance levoruki Aleksa Ukropina (9:6), a posle golova Markovića na jednoj strani i Stanojevića na drugoj, sa tom rezultatskom distancom se i ušlo u odlučujući period (10:7).

Sredinom poslednje deonice Drašković je smanjio zaotsatak na dva gola (10:8), potom propustio polukontru za potpuni priključak, dok je na drugoj strani levoruki Marko Radović pogodio od bloka (11:8). Ukropina je odmah vratio Radnički u igru, ali je onda Zvezda dobila napad sa dva igrača više koji je realizovao Milojević i otklonio sve dileme oko pobednika.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bio je Vuk Drašković sa četiri gola, koliko je postigao i Gavril Subotić na drugoj strani, dok je Lukaš Seman dodao tri.

Revanš je na programu naredne subote, u Kragujevcu, a pre toga vaterpoliste Radničkog očekuje poslednji meč Lige šampiona na svom bazenu i to protiv dvostrukog uzastponog šampiona, italijanskog Pro Reka, u sredu, od 20:30 časova.

Crvena zvezda – Radnički 12:10 (1:2, 4:2, 5:3, 2:3)

BEOGRAD – Bazen: „Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Raković i Prlić.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić, Gajić, Marković 1, Subotić 4, Vasić 1, Banićević, Basara 1, Danković, Seman 3, Milojević 1, Radović 1, Ivanović, Gavrilović. Trener: Filipović.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 1, Janković, Ćuk 2, Gavrilović, Ukropina 2, Antić, Pljevančić, Drašković 4, Lukić 1, Vrlić, Todorovski, Kojić. Trener: Stevanović.