Radnički matirao Zvezdu u taj-brejku

Duel 12. kola BPŠ Super lige Srbije za odbojkaše između Radničkog i Crvene zvezde u „SBB Jezeru“ doneo je pregršt uzbuđenja i dramatičnu završnicu, u kojoj su Kragujevčani uspeli da nanesu „crveno-belima“ još jedan poraz u ovoj sezoni – 3:2(25:22, 25:23, 20:25, 23:25, 19:17).

Mada je tim Dragana Kobiljskog u ovaj meč ušao kao favorit, bilo mu je potrebno punih pet setova kako bi slomio otpor žilavih Beograđana, kojima je malo nedostajalo da načine veliki preokret i dođu do pobede u „Jezeru“.

Naime, Radnički je, doduše posle velike borbe, uspeo da reši prva dva seta u svoju korist i kada se očekivalo da će u narednom setu dokrajčiti svog rivala, meč je neočekivano poprimio dramatičan tok. Veoma motivisani gosti uspeli su da dobiju najpre treći, a potom i četvrti set, da bi vrhunac drame u „Jezeru“ doneo taj-brejk, u kome je posle brojnih rezultatskih oscilacija i finiša za infarkt kragujevački tim kroz iglene uši došao do očekivanog trijumfa.

Da će teško slomiti otpor „crveno-belih“, Kragujevčanima je postalo jasno već tokom uvodnog seta. Diktirali su izabranici Dragana Kobiljskog ritam, imali rezultatsku prednost u većem delu ovog perioda igre, ali nikako nisu uspevali da stvore osetniju razliku.

Tek kada je posle dva uspešna bloka Goića Radnički izbio na „plus četiri“ (17:13), a nakon „kuvanja“ Radevića došao do prednosti od pet poena (21:16), osetilo se olakšanje u redovima kragujevačkog tima. Ipak, gosti se nisu predavali i pri vođstvu Radničkog od 24:20 uspeli su da spasu dve set lopte, sve dok tačku na ovaj period igre nije stavio nezadrživi Irfran Hamzagić – 25:22.

Naredni set doneo je još jači otpor odbojkaša Crvene zvezde. Kragujevčani su bolje otvorili ovaj set i posle asa Petrovića poveli sa 7:4, ali se onda razgoropadio sjajni Meljanac, koji je vezao tri poena, od toga dva asa, za izjednačenje (8:8).

Nastavak seta obeležile su učestale rezultatske oscilacije, koje su potrajale sve do samog finiša deonice, kada su Beograđani vezali nekoliko uzastopnih grešaka i sami sebi presudili u ovom setu, koji je okončan rezultatom 25:23 u korist Kragujevčana.

Svesni da nemaju više šta da izgube, sledbenici Tomislava Kukanjca su u trećem setu zaigrali na sve ili ništa. Iz jedne tako hrabre i rasterećene igre, „crveno-beli“ su sredinom seta došli do prednosti od šest poena (15:9), koju su u velikoj meri uspeli da sačuvaju do kraja ove deonice – 25:20.

Delovali su gosti bolje i u većem delu sledećeg, četvrtog seta. Prednost „crveno-belih“ kretala se u opsegu od jednog, pa do maksimalna četiri poena razlike, ali su Kragujevčani, pre svega zahvaljujući kapitenu Hamzagiću, uspeli da preuzmu vođstvo (21:20).

Usledila je uzbudljiva završnica seta, u kojoj je ponovo do izražaja došao individualni kvalitet Zvezdinog korektora Nikole Meljanca, koji je sa dva vezana poena odlučio ovaj set (25:23) i doneo Beograđanima rezultatsko poravnanje u setovima – 2:2.

Uzbuđenja u finišu četvrtog seta nisu bila ni nalik onome što će uslediti u finišu odlučujuće, pete deonice. Tokom čitavog seta ekipe se su smenjivale u vođstvu, a prvi je do meč lopte došao kragujevački tim (14:13). Potom su„crveno-beli“ imali dve prilike da kompletiraju totalni preokret, ali ih nisu iskoristili.

Na kraju je Radnički došao do dve nove meč lopte, pri čemu je drugu uspeo da pretvori u konačan trijumf, i to zahvaljujući Nikoli Goiću, koji je sa dva vezana poena razrešio ovu dramu.

Kragujevčane je do osme pobede u sezoni predvodio kapiten Irfan Hamzagić, koji je nanizao 31 poen. Daleko iza njega po učinku našli su se Nikola Goić sa 12 i Srećko Ristić sa 10 poena.

U ekipi Crvene zvezde istakao se Nikola Meljanac sa 27 osvojenih poena. Dvocifren učinak u poraženom sastavu imali su još Aleksandar Andonović sa 13 i Luka Tadić sa 10 poena.

• Mi smo pri našem vođstvu od 2:0 u setovima pomislili da je sve gotovo i da će protivnik sam da nam se preda. Međutim, ekipa Crvene zvezde je imala nameru da se bori do kraja, tako da je utakmica neplanirano ušla u peti set.  Na kraju je najvažnije što smo uspeli da zabeležimo još jednu pobedu, koja nam pruža mogućnost za dalji napredak na tabeli, izneo je svoje viđenje ovog meča trener Radničkog Dragan Kobiljski.

Slično mišljenje ima i kapiten Kragujevčana i najbolji akter susreta Irfan Hamzagić, koji takođe smatra da je vođstvo od 2:0 u setovima pomalo uljuljkalo njegovu ekipu.

• Posle dva odlično odigrana seta, malo nam je popustila koncentracija, što je ekipa Crvene zvezde iskoristila i dobrim servisom i odbranom uspela da dobije naredna dva seta. Na kraju smo ipak dobili taj peti set i došli do veoma važne pobede, koja će nam izuzetno značiti u nastavku takmičenja, izjavio je Hamzagić.

Ekipa Crvene zvezde je na ovom meču pokazala da je zaista u ozbiljnom usponu forme i da nije slučajno na petom mestu superligaške tabele.

• Zaista jedna jako zanimljiva i dobra utakmica. Nažalost, nismo u petom setu iskoristili dve meč lopte, ali generalno, mislim da smo ostavili dobar utisak. Možda nas je par jeftinih grešaka koštalo poraza u ovoj utakmici, ali je to svakako vredno iskustvo za dalji tok takmičenja, poručio je organizator igre „crveno-belih“ Nemanja Stefanović, koji je pre par sezona nosio dres Radničkog.

Kragujevčani su se nakon ove pobede i poraza ekipe Niša u Starčevu dodatno učvrstili na trećoj poziciji prvenstvene tabele i sada dišu za vratom drugoplasiranoj Ribnici, koja je ovog vikenda poražena u svojoj dvorani od subotičkog Spartaka.

Sledeće kolo donosi još jedan težak ispit za četu Dragana Kobiljskog, ovoga puta na gostovanju beogradskom Partizanu.

POVREDA ODLOŽILA KONEOV DEBI

Najnovije pojačanje Radničkog Musa Kone nije bio u konkurenciji za meč protiv Crvene zvezde. Naime, mladi primač servisa sa Malija je na jednom od prethodnih treninga zadobio povredu skočnog zgloba, pa će na svoj zvanični debi u dresu kragujevačkog kluba morati da pričeka još izvesno vreme.

Lekarski tim Radničkog čini sve što je u njegovoj moći da Konea što pre oporavi i omogući mu da pomogne svojim klupskim saigračima u najvažnijim utakmicama ove sezone.

OK RADNIČKI – OK CRVENA ZVEZDA  3:2 (25:22, 25:23, 20:25, 23:25, 19:17)