RADNIČKI NEREŠENO U BAČKOJ PALANCI

U poslednjoj utakmici 4. kola Prve lige Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 i OFK Bačke podelili su bodove na stadionu u Bačkoj Palanci – 1:1 (0:0). Epitet junaka susreta pripao je kapitenu Kragujevčana Lazaru Petroviću, koji je pogotkom u sudijskoj nadoknadi vremena sprečio treći uzastopni poraz kluba sa „Čika Dače“.

Ekipa Bačke imala je terensku inicijativu u većem delu susreta, ali nije stvorila previše izglednih šansi za gol. Najbolje prilike u prvom delu utakmice za popularne „plave“ propustili su Aleksandar Kostić posle kornera i bivši napadač Kragujevčana Aleksandar Dimitrić, čiji je udarac sa 14 metara golman Savić uspeo da skrene u korner. Sa druge strane, Radnički je zapretio na startu susreta preko Nikodijevića, koji je mlako šutirao sa desetak metara.

Krstić je bio uspešniji u 74. minutu, kada je iz slobodnog udarca sa 17 metara lepo prebacio „živi zid“ i smestio loptu u mrežu – 1:0 za domaće.

OFK BAČKA – RADNIČKI 1923 1:1 (0:0)

BAČKA PALANKA
Stadion: „Slavko Maletin – Vava“
Gledalaca: 1 000
Sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac)
Pomoćnici: Boško Božović (Pirot), Nikola Antić (Niš)
Strelci: Krstić u 74. minutu za OFK Bačku, a Petrović u 90+3. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: Kostić, Obrenović (OFK Bačka), Petrović, Cvetković, Aleksijević, Rađen (Radnički 1923)

OFK BAČKA: Milojević, Milovanović, Veselinović, Marinković, Obrenović, Krstić, Kostić (od 46. Tomović), Asani, Marković (od 46. Stojanović), Dimitrić (od 84. Simić), Đorđević.

RADNIČKI 1923: Savić, Grbović, Zdravković, Petrović, Rađen, Aleksijević (od 79. V. Popović), Kovačević, Žerađanin (od 80. Ilić), Todorović, Ćirović (od 70. Vidović), Nikodijević.

Posle napornog, ali uspešnog gostovanja u Bačkoj Palanci, fudbalere kragujevačkog prvoligaša očekuju dve uzastopne utakmice na domaćem terenu. Prva je na programu za nepunih sedam dana, kada na „Čika Daču“ stiže Smederevo 1924, a odmah zatim i Metalac iz Gornjeg Milanovca.