Radnički opet bez rešenja za Pazarce

Košarka Sport

I dalje Crveni nemaju pobedu u duelima sa OKK Novim Pazarom u Košarkaškoj ligi
Srbije. Ni u trećoj sezoni Crveni nisu uspeli da savladaju Pazarce. Domaći su slavili
rezultatom 80:76 (31:19, 23:20, 13:16, 13:21).

Radnički je na gostovanje došao bez kapitena Raška Katića, koji je imao manji
zdravstveni problem. Novi Pazar je sjajno odigrao prvu četvrtinu i stvorio, na kraju se
ispostavilo, nedostižnu razliku za Radnički. Crveni su sve vreme meča pokušavali da
šutem van linije 6,75 rešavaju napade. Sa druge strane, domaći su strpljivom igrom i
stoprocentnim učinkom u šutu za 2 poena rešili prvu deonicu sa 12 poena viška.
Trudili su se igrači Radničkog da smanje prednost domaćina, ali su posle svakog
naleta ulazili u seriju grešaka i posle 20. minuta imali minus od 15 poena (54:39).
Prvo poluvreme je proteklo u dominaciji Fahrudina Manjgafića koji je postigao 17
poena.

Ništa novo nije viđeno u trećoj četvrtini. Radnički je tražio rešenje na koji način da
priđe Pazarcima i smanji razliku, ali je svojim brzopletim potezima i lošom
organizacijom napada ostajao u dvocifrenom zaostatku. Nije blistala ni domaća
ekipa u toj deonici, šta više, odigrali su veoma neefikasnih 10 minuta u poređenju sa
fantastičnim učinkom u napadu u prvih 20 minuta meča. Pred ulazak u poslednji
period Crveni su imali 12 poena zaostatka.

Pazarci su se i dalje mučili u napadu, a Radnički je polako smanjivao prednost i u
par navrata naterao trenera Kostića da zatraži tajm aut kako bi prekinuo serije
gostiju. Na samo 14 sekundi do kraja, Crveni stižu na minus 2, ali već pomenuti
Manjgafić, sa linije slobodnih bacanja, rešava meč i postavlja konačan rezultat 80:76