Radnički ostvario drugu pobedu u nizu

Rukometašice Radničkog su u okviru 14. kola Superlige za žene dominantnom igrom na svom terenu savladale starog rivala, ekipu ŽJRK Bor-RTB iz istoimenog grada rezultatom 32:23, poluvreme 18:10 i tako ostvarile i drugu pobedu u prolećnom delu takmičenja. Kragujevčanke se i dalje nalaze na petom mestu na tabeli sa osvojenih 16 bodova i utakmicom manje.

Rukometašice Radničkog su u prošlosti vodile veliku borbu sa Borankama i njihovi dueli su uvek bili neizvesni do samog kraja. Smatralo se da će i ovaj susret proteći u tom tonu, međutim Kragujevčanke su od samog starta utakmice nametnule svoj ritam i stil igre i već u 4. minutu pogotkom Agatunovićeve iz kontranapada povele rezultatom 3:0. Prenule su se Boranke, zaigrale angažovanije i efikasnije u napadu, smanjivši na samo gol prednosti (5:4, 11. min). Taj nalet rukometašica Bora je uticao na domaćina da se vrati u igru, zagospodari parketom dvorane SBB Jezero i za nepunih 6 minuta ponovo stekne solidnu prednost (10:5, 17. min). Sve je u tim trenucima išlo na ruku domaćim rukometašicama, koje nastavljaju u svom prepoznatljivom stilu, pojačanom agresivnošću u odbrani, raznovrsnim napadima i na odmor odlaze velikom prednosšću 18:10.

Ista meta, isto odstojanje i na samom početku drugog poluvremena. Rešene su bile Kragujevčanke da već na startu ovog dela igre pokažu gošćama da će bodovi ostati u gradu na Lepenici. Golom večeras raspoložene Teodore Veličković u 39. minutu prvi put stiču dvocifrenu prednost (21:11) i tada je bilo već poprilično jasno u kom pravcu će se odvijati nastavak utakmice. Pokušavale su Boranke sve što je u njihovoj moći, naročito se isticala mlada Markovićeva razornim šutevima sa distance, ali svaki pokušaj su domaće igračice uspešno u startu osujetile i održavale prednost od 8-10 golova razlike. Konfor u igri je dao mogućnost stručnom štabu Radničkog, kao i uvek do sada kada je bio u prilici, da pruži šansu rezervistkinjama i devojčicama iz drugog tima, koje polako stiču rutinu igranja Superlige i koje su potpomognute sa par iskusnijih prvotimki uspele da održe prednost i privedu utakmicu kraju konačnim rezultatom 32:23.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila Teodora Veličković sa 9 pogodaka, Milijana Stošić jedodala 5, dok su kod gošći prednjačile Ana Marković sa 7i Jelena Bogdanović sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Teodora Veličković (Radnički)

RK Radnički – ŽJRK Bor RTB: 32:23 (18:10)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca:/
Sudije: Jelena Jakovljević, Vanja Antić
Sedmerci: Radnički 3 (3), Bor 3 (2)
Isključenja: Radnički 6 min, Bor 12 min

Radnički: Nedeljković, Veličković 9, Stojanac, Bjelak 2, Stošić 5, Stepanović 3, Blagojević, Hasanović (4 odbrane i sedmerac), Vlašković 1, Ilić (2 odbrane), Petrović 3, Agatunović 3, Stoiljković 4, Kolak, Vasović 1, Rašković 1.

Bor: Pidro (8 odbrana), Jonović 1, Nikolov, Petrović, Lilić 1, Bogdanović 5, Stanković 1, Tasov, Korać, M. Petrović 2, Radović 1, Ilić (1 odbrana), Glišović 1, Marković 1, Pjucić, Nikolić 4.