RADNIČKI OSVOJIO KUP U OBE KONKURENCIJE

Društvo Sport

SBB hala Jezero je sinoć bila poprište finala Kupa Srbije-grupa Zapad u muškoj i ženskoj konkurenciji, u kome su obe selekcije rukometnog kluba Radnički uzele učešće.

U utakmici zamenjenog domaćinstva, rukometaši Radničkog kao formalni gosti su celo prvo poluvreme odigrali u egalu sa ekipom Mladosti iz Čačka, učesnikom Prve lige Zapad, koja se kragujevačkoj publici predstavila kao tvrd orah. Tek u drugom poluvremenu, Kragujevčani su slomili otpor žilavih gostiju i zasluženo osvojili pehar namenjen pobedniku regionalnog Kupa, konačnim rezultatom 33:25, poluvreme 17:17.

Igrač utakmice: Vasilije Ristić

RK Mladost  – RK Radnički: 25:33 (17:17)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca: 350
Sudije: Stanislav Milošević, Spasoje Kolak
Sedmerci: Mladost 6 (2), Radnički 5 (3)
Isključenja: Mladost 6 min, Radnički 10 min

Mladost:  Rajičić (2 odbrane),Radovanović, Ristović 5,Radošević, Đurđević 5, Babić 2, Vuković 11, Subotić, Spasojević, Popović (7 odbrana), Janjić, Popović 2, Vujičić.

Radnički: Bogićević, Stošić 1, Ristić 4, V.Stevanović 3, Mutavdžić 1, Lekić (10 odbrana), Dobrosavljević 2, Medić 8, Kasalović 2, Knežević 1, Milovanović, M.Stevanović, Stanojev 7, Bogdanović 4, Đerić (8 odbrana), Janićijević.

Nakon kolega iz muške selekcije, na parket dvorane Jezero su izašle i rukometašice Radničkog, jesenji prvaci Super B lige, koje su za protivnika imale mladu, neiskusnu, ali poletnu ekipu srpskoligaša Metalca iz Kraljeva. Kombinovanom postavom tokom cele utakmice, šampionke jeseni su savladale Kraljevčanke rezultatom 48:14 (23:7) i tako se i one okitile trofejom.

Igrač utakmice: Željana Pojužina

RK Radnički  – ŽRK Metalac: 48:14 (23:7)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca: 275
Sudije: Dragana Jakovljević, Danijela Sando
Sedmerci: Radnički 4 (4), Metalac 2 (1)
Isključenja: Radnički 6 min, Metalac 4 min

Radnički:  Stojanac, Veličković 2, Srećković 3, Bjelak 1, Rašković 1, Knežević 1, Blagojević 7, Hasanović (9 odbrana), Vlašković 6, Savić (7 odbrana), K.Petrović 1, Ž.Pojužina 11, Vasović 7, Vasić 7, Todorović, T.Petrović 1.

Metalac: Ponorac (1 odbrana), Supurović 2, Stanić, Mirković 2, Leković, Škovrić, Čukanović, Sazdić (5 odbrana), Radević 9, Pantović, Đerković, Vlahović 1, Glišović (1 odbrana).

Ovom završnicom Kupa, Rukometni klub Radnički završio je veoma uspešnu kalendarsku godinu.