Radnički poražen na gostovanju u Šapcu

Rukometašice Radničkog su u susretu 18. kola Arkus lige poražene na gostovanju u Šapcu od ekipe Medicinara rezultatom 31:28, poluvreme 14:10. Nakon ovog kola, Kragujevčanke se nalaze na deobi petog mesta sa osvojenih 19 bodova i ostaju u konkurenciji za plasman u plej of.

Kragujevčanke su put Šapca krenule u nameri da eventualnim trijumfom zacementiraju peto mesto i da u poslednja četiri kola pokušaju da se domognu četvrtog i plasmana u plej of. Susret je počeo u izjednačenoj igri, gošće su prve povele, no nakon toga se u njihove redove uvukla nervoza, tako da Šapčanke to koriste i vode sa 3:1 u šestom minutu. U 10. minutu domaćin stiče prvu osetnu prednost (6:2) koju Radnički ne uspeva da smanji. Veliki broj neiskorišćenih otvorenih šuteva je došao glave rukometašicama Radničkog i da na golu nije bilo raspoložene Gordane Petković razlika bi bila još veća. Na ulasku u 20. minut prvi put beležimo plus 5 za domaćina (10:5), ali od tog trenutka gošće uspevaju da konsoliduju redove i pogotkom večeras najzapaženije Jovane Stoiljković smanjuju na podnošljivih 2 gola minusa (11:9, 27.min). Do kraja poluvremena Medicinar seriijom 3:1 postavlja konačnih 14:11 u prvom delu igre.

Odlučnije i snažnije su krenule Šapčanke u drugom delu igre i već nakon 5 minuta dolaze do velikih 7 golova prednosti (17:10, 35.min). To je bio alarm da gošće promenom u odbrani i raznovrsnijom igrom u napadu smanje prednost na 3 gola razlike (19:16, 41.min), no u roku od nepunog minuta zbog trećeg isključenja crvene kartone su zaradile Ksenija Petrović i Helena Inđić, a obzirom da su Kragujevčanke u Šabac otputovale brojčano slabije, očekivalo se da domaćin već tada okrene vodu na svoju vodenicu. Stegle su zube Kragujevčanke rešene da poslednjim atomom snage dođu u priliku da preokrenu tok utakmice. Održavao je Medicinar prednost od 3 do 5 golova, no Radnički kreće na sve ili ništa i uz svesrdnu podršku Gordane Petković, pogotkom Teodore Veličković u 55. minutu smanjuju na samo gol razlike (27:26) i kada se očekivao preokret nakon odbranjenog napada, Radnički ne koristi čistu zicer šansu u kontranapadu, dok Šapčanke oberučke koriste ukazanu priliku i ponovo vode 28:26. U poslednjih par minuta iskusnije domaće igračice su privele utakmicu kraju konačnim rezultatom 31:28.

U redovima Medicinara najefikasnije su bile Ana Tomković sa 12 i Ljubica Ivković sa6 pogodaka, dok su kod Kragujevčanki golgeterski najraspoloženije bile Jovana Stoiljković sa 9, dok su Teodora Veličković i Milica Todorović dodale po 6 postignuta golova.

Igrač utakmice: Miroslava Cvejić (Medicinar)

ŽRK Medicinar – RK Radnički: 31:28 (14:10)

Šabac: Hala “Zorka”. Gledalaca: 250
Sudije: Vanja Antić, Jelena Jakovljević
Sedmerci: Medicinar 10 (6), Radnički 5 (4)
Isključenja: Medicinar 6 min, Radnički 18 min

Medicinar: Jarić, Petrić, Obrenović, Kojić 2, Radović 3, Tomković 12, Cvejić (13 odbrana), Kažić, Petrić, Cvetinović 1, Vasić 2, Krstić, Rakić 5, Ivković 6, Glišić (1 odbrana).

Radnički: J. Pojužina, Veličković 6, Bjelak 3, Rašković, Andrić, Blagojević, Vlašković, Stoiljković 9, Mikić 1, K. Petrović, T. Petrović, Inđić 3, Petković (17 odbrana, 4 sedmerca), Todorović 6.

Rukometašice Radničkog u subotu 2. aprila nastavljaju prvenstvenu trku kada će u svojoj SBB dvorani Jezero ugostiti ekipu Mladosti iz Nove Pazove.