Radnički poražen u Barseloni

Grad Sport

U četvrtom kolu Lige šampiona vaterpolisti Radničkog pretrpeli su ubedljiv poraz na gostovanju lideru na tabeli, španskoj Barseloneti, rezultatom 18:9.

Ništa nije štimalo u igri kragujevačkog tima od samog starta, što je izuzetno kvalitetna domaća ekipa, sastavljena uglavnom od španskih reprezentativaca, obilato koristila.

Španci su pokazali da se nalaze u sjajnoj formi, a predvodio ih je maestralni Felipe Perone, koji je još jednom potvrdio da je sa 36 godina i dalje jedan od najboljih igrač današnjice. Iskusni vaterpolista postigao je šest golova u prvih 18 minuta igre i trasirao put do pobede svog tima.

U drugom poluvremenu Šumadinci su malo popravili napadački učinak, ali je to bilo dovoljno tek da se malo ublaži utisak.

Peronea su sa po tri gola pratili Dušan Matković, Nikolas Pol i Unaji Bijel, koliko je u poraženom timu postigao Marko Radulović.

Bio je to i poslednji meč Kragujevčana u ovoj godini, jer je pred njima tronedeljna pauza posle koje će dočekati ekipu Dinama iz Tbilisija, 10. januara, u petom kolu Lige šampiona. Za to vreme pokušaće da se konsoliduju pred izuzetno važne mečeve koji ih očekuju u nastavku sezone.

Piše: Igor Lazarević
Fotografija: FB VK Radnički