Radnički preko Zvezde za prolaz u četvrtfinale Kupa

Rukometaši Radničkog su nakon velike borbe i neizvesne utakmice savladali ekipu Crvene zvezde u Beogradu u pretkolu Kupa Srbije „dr Branislav Pokrajac“ rezultatom 23:22, poluvreme 12:13. Ovim trijumfom Kragujevčani su prišli na korak da i po treći put budu akteri završnice Kupa.

Kup utakmice po pravilu donose veliku dozu neizvesnosti i često velika iznenađenja. Iako je Radnički tekuće sezone oba puta savladao velikog rivala u ligaškom delu, stručni štab je pozivao na oprez, obzirom na specifičnost jedne utakmice koja određuje dalji tok takmičenja. Domaćin je bolje otvorio susret, stekao startnu prednost 2:0 i 3:1. Već u sledećem napadu Radničkog smo videli najefektniji detalj na utakmici, cepelin Prodanović-Barudžić, koji je potonji uspešno realizovao i time ulio dodatno samopouzdanje svojoj ekipi, koja pogotkom Davidovića preokreće rezultat (3:5, 8.min). Domaćin se vrača u rezultatski egal (5:5), ali gosti ponovo vode (5:7). Serijom 3:0, rukometaši Crvene zvezde prelaze u vođstvo (8:7, 20.min), da bi u 27. minutu pogotkom Radovanovića ponovo stiglimaksimalnih 2 gola prednosti (12:10). Kragujevčani su konsolidovali redove, tako da se na veliki odmor odlazi minimalnom prednošću domaćih igrača 13:12.

Preslikan scenario je viđen i na početku drugog dela igre. Punih 6 minuta se igralo gol za gol, kada gostujući rukometaši sa dva brza pogotka večeras najraspoloženijih Prodanovića i Barudžića stiču dva gola prednosti na svom kontu (15:17, 38.min). Domaćin pojačava tempo i dolazi do izjednačenja (17:17, 40.min), ali se rukometaši sa Lepenice pogotcima najefikasnijeg dvojca vraćaju na večeras maksimalnu prednost (17:19, 43.min). I kada se mislilo da će Radnički konačno prelomiti utakmicu, Crvena zvezda se vraća u život i serijom 3:0 ponovo vodi (20:19, 46.min). U uzvratnoj seriji gostiju 3:0 za ponovnu prednost (20:22), zbio se i bitan detalj. Naime, prilikom izvođenja sedmerca, igrač domaće ekipe Đurović je pogodio u glavu golmana Petrovića, koji je večeras odbranio 3 udarca sa 7 metara, i po pravilima rukometne igre zaradio direktan crveni karton. U 58. minutu Crvena zvezda preko Matičića prilazi na 21:22, ali je sve nade domaćina raspršio najefikasniji pojedinac Barudžić u poslednjem minutu susreta (21:23). Do kraja duela, domaći igrači su uspeli da ublaže poraz i uz zvuk sirene na semaforu je stajao rezultat 22:23, što je bio znak za veliko i zasluženo slavlje rukometaša Radničkog.

Svi igrači Radničkog su dali svoj maksimum u ovoj važnoj pobedi u želji da se i po treći put domognu Fajnal-fora našeg najmasovnijeg takmičenja.

U redovima domaćina su se izdvojila četvorica igrača sa po 4 postignuta gola (Đurović, Matičić, Vučićević i Šljukić), dok su kod Radničkog najraspoloženiji bili Miloš Barudžić sa 9 i Miloš Prodanović sa 8 postignutih golova.

Igrač utakmice: Miloš Prodanović (Radnički)

MRK Crvena zvezda Grundfos – RK Radnički: 22:23 (13:12)

Beograd: Hala “Šumice”. Gledalaca: 250
Sudije: Milenko Alimpić, Zdravko Crnjanski.
Sedmerci: C. zvezda 6 (1), Radnički 5 (3)
Isključenja: C. zvezda 16 min, Radnički 12 min

Crvena zvezda: Đurović 4, Jevtović, Radovanović 2, Gemaljević (11 odbrana), Majes 2, Jelić, Matičić 2, Blagojević, Alavanja, Bogunović, Laković 2, Vučićević 4, Šljukić 4.

Radnički: Prodanović 8, Davidović 4, Mutavdžić, S. Đerić, Dobrosavljević, Kasalović 2, D. Petrović (3 sedmerca), Barudžić 9, Knežević 1, Utvić 1, L. Đerić, Stanojev, Maljević, Vasiljević, P. Petrović, Zlatanović (15 odbrana, 1 sedmerac).

Žreb za četvrtfinale Kupa Srbije “dr Branislav Pokrajac” će se održati u utorak 8. februara u 13 časova.