Radnički prepustio titulu Novom Beogradu posle peteraca

Društvo Sport

Vaterpolisti Radničkog nisu uspeli da odbrane titulu šampiona Srbije, pošto su i u drugom meču finalne serije plej-ofa poraženi od ekipe Novog Beograda, ovoga puta na svom bazenu, posle peteraca (17:15), nakon velike drame i remija u poslednjim sekundama regularnog dela (14:14).

Nošeni sjajnom podrškom, koja je od samog starta bila gromoglasna, kragujevački vaterpolisti pružili su potpuno drugačiju partiju u odnosu na prvi duel u Beogradu. Popravili su igru, pre svega u odbrani, i pokazali da u potpunosti mogu da ispariraju favorizovanom protivniku, sastavljenom od velikog broja reprezentativaca.

Izabranici Uroša Stevanovića vodili su od samog starta, a u drugoj četvrtini došli su i do dva gola prednosti, koju su sačuvali do poluvremena – 6:4.

Nastavio je Radnički u visokom ritmu i u drugom poluvremenu, pa je sredinom treće četvrtine, golovima Miličića i Lukića, stigao i do „plus tri“ (8:5), ali su gosti dobili dva napada sa igračem više i ponovo prišli na gol zaostatka. Samo 14 sekundi pre ulaska u poslednju deonicu Lukić je vratio Radnički na dva gola prednosti, ali su potom Kragujevčani primili gol uz zvuk sirene posle odbitka i ušli u odlučujući period sa samo golom „viška“.

To kao da je dalo krila gostima, koji su golovima Drašovića i Mandića odmah doneli svom timu preokret i prvo vođstvo (10:9), ali ni Radnički nije rekao poslednju reč. Ćuk je majstorijom u svom stilu odmah poravnao rezultat, a isto je uradio i u sledećem, napadu posle novog gola Mandića (11:11). Novi Beograd je potom dobio napad sa dva igrača više i realizovao ga preko Jakšića, ali je novo poravnanje doneo Filip Janković (12:12). Tri minuta pre kraja Novi Beograd je pomalo srećno došao do pogotka Jakšića od bloka, ali da se drama nastavi postavio je mladi novopečeni reprezenetativac iz redova Radničkog, Luka Pljevančić – 13:13. Tri sekunde pre kraja Novi Beograd je realizovao igrača više preko Vučinića, ali ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. Najpre je Radulović šutem sa centra izborio korner, a potom je na samo sekunda pre kraja, lukavo proigrao Stefana Brankovića na drugoj stativi za erupciju oduševljenja u kragujevačkom Parku – 14:14.

Usledila je penal serija koju su Kragujevčani loše odradili. Novi Beograd je vodio sa 3:0, posle pogodaka Strahinje Rašovića, Mandića i Drašovića i promašaja Ukropine i Jankovića. Branković je potom jedini pogodio za domaće, Gogov vratio dramu promašajem (3:1), ali je sve bilo gotovo kada je Josip Vrlić promašio gol.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bili su Filip Janković i Nikola Lukić sa po tri gola, dok je Miloš Ćuk postigao dva, kao i Strahinja Rašović, Mandić, Jakšić, Vlahopulos i Drašović na drugoj strani.

Kragujevčanima za utehu ostaje Kup Srbije, koji su osvojili savladavši u finalu upravo Novi Beograd, a solidan učinak imali su i na međunarodnoj sceni, gde su stigli do „fajnal-fora“ Regionalne lige, dok su u Ligi šampiona zauzeli šesto mesto u izuzetno jakoj grupi.

Radnički – Novi Beograd 15:17 (2:1, 4:3, 3:4, 5:6, 1:3)

KRAGUJEVAC – Bazen SPD „Radnički“. Sudije: Stanojević i Virijiević. Peterci: 0:1 S. Rašović, 0:2 Mandić, 0:3 Drašović, 1:3 Branković.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević, Janković 3, Ćuk 2, Krug, Ukropina, Pljevančić 1, Toholj 1, Miličić 1, Lukić 3, Vrlić 1, Todorovski, Radulović 1. Trener: Uroš Stevanović.

NOVI BEOGRAD: G. Pijetlović, S. Rašović 2, Mandić 2, Martinović, Vučinić 1, D. Pijetlović, Gogov 1, Jakšić 2, Perković, Vlahopulos 2, Drašović 2, V. Rašović 1, Fernandez, Šušiašvili 1. Trener: Igor Milanović.