Radnički pretrpeo poraz u Boru

Košarka Sport

Rukometašice Radničkog su u okviru 20. kola Arkus lige u oslabljenom sastavu poražene na uvek neugodnom gostovanju u Boru od istoimene ekipe rezultatom 29:26, poluvreme 15:13. Nakon ovog kola Kragujevčanke se nalaze na petom mestu sa 20 bodova.

Gostovanja u Boru su u dužem vremenskom periodu predstavljala težak zadatak za igračice Radničkog, a tako je bilo i ovoga puta. Ophrvane povredama, sa skraćenom rotacijom nervozno su otvorile utakmicu. Nakon početnog vođstva 0:1, serijom loših rešenja u fazi napada prepuštaju inicijativu domaćinu koji serijom 4:0 dolazi do 3 gola prednosti (4:1,6.min). Ništa nije polazilo od ruke gošćama u tim trenucima, tako da Bor dolazi do 4 gola viška, 7:3, a nešto kasnije i 9:5 u 15. minutu. Kragujevčanke se konačno bude, podižu agresivnost u odbrani, sigurnost u ofanzivi i serijom 5:0 pogotkom kapitena Tijane Petrović prelaze u vođstvo (9:10,22.min). Do rezultata 12:12 početkom 27. minuta se igralo u ritmu gol za gol, a u roku od nepuna dva minuta Bor ponovo dolazi do 3 gola prednosti (15:12,29.min). Šutem sa 9 metara Teodora Veličković postavlja konačan rezultat prvog dela igre 15:13.

Nepunih 6 minuta drugog dela igre je bilo dovoljno igračicama Radničkog da golom Natalije Mikić dođu do izjednačenja (17:17), a nedugo zatim prodorom Inđićeve i do drugog vođstva, nakon startnog ( 18:19,41.min). Sve do 51. minuta i rezultata 23:23 smo gledali izjednačenu borbu gde nijedna ekipa nije uspela da stekne rezultatsku prednost. Ispostavilo se da je taj trenutak bio koban za Kragujevčanke, koje ulaze u seriju grešaka u napadu, nervoza se ponovo uvukla u njihove redove, što je dovelo i do propusta u fazi odbrane, što su igračice Bora znalački iskoristile i dolaze do kapitalne i ispostavilo se ključne prednosti ( 27:23,55.min). Zaigrale su gošće presing po celom terenu i u jednom trenutku na minut ipo do kraja smanjile na 28:26, no to nije bilo dovoljno za preokret, a domaćin golom na startu poslednjeg minuta dolazi do krajnjih 29:26.

U redovima domaćina najefikasnije su bile Jana Stanković sa 9 i Anja Vujnović sa 7 pogodaka, dok su kod Kragujevčanki golgeterski najraspoloženije bile Teodora Veličković sa 11 i Natalija Mikić sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice : Jana Stanković ( Bor)

ŽJRK Bor-RTB– RK Radnički : 29:26 (15:13)

Bor: USC “Bobana Veličković Momčilović”. Gledalaca : 650
Sudije:  Boriša Milosavljević, Danijel Trivković
Sedmerci: Bor 6 (5), Radnički 4 (4)
Isključenja: Bor 8 min, Radnički 6 min

BorPidro ( 2 odbrane), Vujnović 7, Radović 1, Bogdanović 1, Stanković 9, Sujić 5, T. Ilić (4 odbrane), D. Ilić 2, Marković 4.

Radnički: J. Pojužina , Veličković 11, Bjelak 1, Rašković, Andrić, Blagojević, Vlašković, Mikić 5, K. Petrović 2, Ž. Pojužina, T. Petrović 3, Inđić 2, Petković 1 ( 8 odbrana,sedmerac), Todorović 1.

U okviru pretposlednjeg, 21. kola Radnički će ugostiti ekipu Vrbasa u sredu 27. aprila.