Radnički pretrpeo poraz u Kraljevu

Odbojkaši Radničkog su u utakmici petnaestog kola BPŠ Superlige u Kraljevu doživeli prvi poraz nakon četiri vezana trijumfa od starog rivala, ekipe Ribnice rezultatom 3:1 u setovima. Nakon ovog kola Kragujevčani imaju skor 9 pobeda i 5 poraza uz utakmicu manje.

Odbojkaši superligaša sa Lepenice su put Kraljeva krenuli sa većim brojem rekonvalescenata, nakon oporavka od virusa Covid-19, tako da se opravdano strahovalo kako će se suprotstaviti dugogodišnjem rivalu. Ribnica je imala startno vođstvo 2:0, no nakon bloka Radevića, gost poravnava rezultat (2:2), no razigrani domaćin dolazi do prve osetnije prednosti (8:4), što izaziva reakciju trenera Bulatovića minutom odmora. Radnički je vezao 2 poena (8:6), ali zahuktali domaćin serijom 3:0, u kojoj je prednjačio korektor Safanov vodi 11:6. As servisom kapitena Matića, gosti smanjuju na 14:12, no Ribnica ponovo ulazi i seriju i dolazi do prednosti 18:13 za drugi time-out Radničkog. I nakon minuta odmora domaćin nastavlja u jakom ritmu i dolazi do odlučujuće prednosti, 21:13. Ovo je bila uvertira za konačnih 25:16 i vođstvo Kraljevčana 1:0 u setovima.

Drugi set je počeo rezultatskom klackalicom, uz blagu prednost domaćina (5:3), na koju su gosti imali brzi odgovor i preko poena Kovača i Koprivice prelaze u vođstvo, 5:6. Kraljevčani ubacuju u viši stepen prenosa i preko Todorovića i Safanova ponovo stiču prednost (10:6). Radnički konsoliduje igru i smečom Matića prilazi na samo poen zaostatka (12:11). U narednom periodu domaćin je u stalnoj rezultatskoj prednosti od 2 do 3 poena, no asom Kovača gosti dolaze u rezultatski egal, 16:16. Na scenu ponovo stupa raspoloženi Safanov koji svojoj ekipi donosi vođstvo (19:16). Nakon drugog minuta, Kragujevčani dolaze do svoje igre i uspevaju da poenom Toukhtena poravnaju rezultat (21:21). Do kraja ovog dela igre, igralo se poen za poen, rezultatska klackalica je bila na obe strane, no Kragujevčani su se bolje snašli i asom Koprivice osvajaju drugi set rezultatom 28:30 za izjednačenje u setovima.

Treći set Kraljevčani otvaraju startnim vođstvom 4:1, no blokom Kovača Radnički smanjuje na 4:3. Motivisani domaćin pravi prednost, 8:4, koje Radević ublažava na 12:10. Blokom Gajovića domaćin ponovo ima 3 poena prednosti (17:14), koju održava i povećava smečom Ubiparipa (21:16). Uložili su gosti dodatni napor da smanje vođstvo, servisom Rikarda dolaze na 2 poenaminusa, no pri narednom servisu pomenuti igrač pravi grešku za konačnih 25:22 i prednost 2:1 u setovima za domaćina.

Na početku četvrtog seta, Ribnica dolazi do ekspresnog vođstva (3:0), ali Radnički preko Kovača smanjuje na 4:3, nakon čega sledi serija domaćina za 7:3, što je bio znak za minut odmora gostiju. As servisom Ubiparipa Kraljevčani u središnici seta ponovo imaju veliku prednost (14:9), što je bio znak da se upali crvena lampica u redovima Šumadinaca. Odličnom igrom u polju i sa dva vezana poena primača Kovača dolaze do izjednačenja 14:14. Nakon rezultatske klackalice do konačnog preokreta nije došlo, jer se pri rezultatu 20:19 ponovo razigrao Safanov i vezanim poenima doveo svoj tim do rezultata 25:22 i konačnih 3:1 u zbiru.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Matić sa 15 i Kovač sa 13 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Safanov sa 24 i Ubiparip sa 15.

RIBNICA – RADNIČKI  3:1 (25:16,28:30,25:22,25:22)

KRALJEVO

Hala: Nova hala sportova

RIBNICA: Seizović, Stefanović 7 (2 bl), Pajić, Todorović 10, Safanov 24 (3 bl), Bićanin, Ubiparip 15 (1 bl), Milovanović, Brborić (libero), Gajović 5 (4 bl), Krsteski (libero), Petković 2.

RADNIČKI: Antić, Ivanković, Vidović, Pantović (libero), Vukmirović, Koprivica 14, Milutinović 1, Ricardo 3, Matić 15 (1 blk), Radević 6 (1 blk), Majstorović (libero), Kovač 13 (3 blk), Toukhten 3.

Narednu utakmicu Radnički će odigrati u Beogradu, kada će u odloženom susretu 14. kola ukrstiti koplja sa liderom na tabeli, ekipom Crvene zvezde.