RADNIČKI SE DOSTOJNO OPROSTIO OD KUPA

Rukometaši Radničkog su u četvrtfinalu Kupa Srbije „Prof. Dr Branislav Pokrajac“ poraženi od favorizovane Metaloplastike rezultatom 24:29, poluvreme 11:14.

Počeli su Kragujevčani kao iz snova protiv najtrofejnijeg srpskog kluba. Čvrsta odbrana, brz protok lopte i raznovrsnost u napadu su dali rezultata i u 9. minutu pogotkom Kneževića, Radnički ima plus 3 na svom kontu (6:3). Šapčani su ubrzo shvatili da ispred sebe imaju raspoloženog protivnika, konsolidovali su igru i uz nesavladivog golmana Bomaštara ubrzo dolaze do izjednačenja golom reprezentativca Vorkapića (7:7, 14.min). Sledećih 5 minuta je donelo rezultatsku klackalicu, ali znatno snažniji i iskusniji gosti rešavaju prvi deo igre u svoju korist 11:14.

Na samom startu drugog poluvremena Metaloplastika prvi put dolazi do 4 gola prednosti (13:17, 38.min), no domaći rukometaši, povećanjem agresivnosti u odbrani i sa par izuzetnih rešenja u napadu, prilaze na samo gol zaostatka (20:21, 48.min). Nošeni podrškom sa tribina, nekoliko puta su došli nadomak izjednačenja, ali nikako nisu uspevali da zadaju završni udarac. Presudna su bila poslednja 3 minuta kada je reprezentativni golman Jandrić „skinuo“ dva zicera i tako praktično rešio utakmicu. Krajnji rezultat 24:29 nije pravo merilo odnosa snaga na terenu. Ovom pobedom šabačka Metaloplstika se plasirala na završni turnir kupa Srbije.

Najefikasniji igrači utakmice su Dušan Medić iz redova Radničkog i Aleksa Kljajić iz Metaloplastike sa po 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Milan Bomaštar ( Metaloplastika)

RK Radnički – RK Metaloplastika: 24:29 (11:14)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca: 1000
Sudije: Milenko Alimpić, Zdravko Crnjanski
Sedmerci: Radnički 3 (3), Metaloplastika 3 (2)
Isključenja: Radnički 2 min, Metaloplastika 14 min

Radnički:  Đerić, Stošić, V.Stevanović 1, Mutavdžić 2, Lekić , Dobrosavljević 2, Medić 5, Kasalović, Antelj (11 odbrana), Knežević 4, M.Stevanović, Stanojev 3, Bogdanović 3, Jovanović, Tomić 1, Prodanović 3.

Metaloplastika: Vorkapić 2, Pisarić 2, Čagalj, Bomaštar (11 odbrana), Aziz 4, Jandrić (2odbrane), Đukić 4, Mićić, Matičić 4, Todorović, Petrović, Milić 4, Kljajić 5, Trkulja, Babić 4, Ivanić.

U narednom, 13. kolu SBRL za muškarce, Radnički će gostovati u Priboju istoimenoj ekipi.