Radnički slavio u Šumicama

Rukometaši Radničkog su u četvrtom kolu plej-auta Super rukometne lige savladali u gostima ekipu Crvene zvezde Primobet rezultatom 36:35, poluvreme 19:20 i tako nastavil niz bez poraza u doigravanju aktuelnog šampionata. Nakon nekompletnog kola, Kragujevčani se nalaze na trećem mestu sa osvojena 23 boda.

Nakon izjednačenog samog starta utakmice, domaći igrači su iskoristili par neiskorišćenih napada Kragujevčana i već u 7. minutu poveli rezultatom 5:1. Radnički je konsolidovao redove i došao do svoje igre, tako da je već nakon 3 minuta smanjio prednost Beograđana na podnošljivih minus 2 (7:5, 10.min). Međutim i to je kratko trajalo jer domaćin ponovo dolazi do najveće prednosti (11:7, 13.min). Prštalo je u tim trenucima na obe strane terena, rivali nisu mnogo obraćali pažnju na defanzivne zadatke, tako da smo videli vatromet golova i konstantnu prednost Crvene zvezde, koja je u 24. minutu ponovo iznosila plus 4 (18:14). Minut odmora gostujućeg stručnog štaba je urodio plodom i Šumadinci su u furioznom naletu smanjili gubitak, a na veliki odmor se otišlo krajnjim rezultatom 20:19.

Nakon uvodnih nekoliko minuta drugog poluvremena, Kragujevčani golovima Davidovića i Barudžića dolaze do vođstva (21:23, 37.min), a nedugo zatim i do plus 3 na svom kontu (22:25, 41.min). Radnički je sigurnom igrom u tom delu igre održavao prednost od dva do tri gola, no par grešaka u napadu im se osvetilo i domaćin dolazi do izjednačenja (28:28, 46.min). Usledila je rezultatska klackalica u kojoj se crveno-beli bolje snalaze i ponovo dolaze do plus 2 (31:29, 48.min), što održavaju i naredna 3 minunta (33:31). Usledio je period izjednačene igre, a pri rezultatu 35:35 na ulasku u poslednji minut, Crvena zvezda ne koristi napad za vođstvo. Kragujevački superligaš kreće u napad iz koga uigranom akcijom preko Kasalovića postiže pogodak za konačnih 35:36 i nastavak niza nepobedivosti u plej-autu.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili Viktor Matičić sa 10 i Miloš Bujišić sa 9pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Miloš Barudžić sa 11 i Petar Panić sa 8 postignutih golova.

Igrač utakmice: Miloš Barudžić (Radnički)

RK Crvena zvezda Primobet – RK Radnički: 35:36 (20:19)

Beograd: UVC “Šumice“. Gledalaca: 150

Sudije: Zoran Popov, Goran Ristić

Sedmerci: Crvena zvezda 8 (6), Radnički 4 (3)

Isključenja: Crvena zvezda 4 min, Radnički 8 min

Crvena zvezda: Radovanović, Horvat 3, Nenadić 3, Urta, Bogunović (3 odbrane), Majes 1, Matičić 10, Šmigić, Bujišić 9, Petrić, N. Radovanović, Šljukić 4, Pavlović 1, Kolundžić 2, Panovski 1, Kovačević 1 (11 odbrana).

Radnički: Đerić (12 odbrana, 2 sedmerca), Veljković, Maljević 2, Veličković, Davidović 5, Mutavdžić, Perić, Mojsilović, Kasalović 1, Barudžić 11, Utvić 4, Stanojev 2, Panić 8, Stanojević, Barjaktarević 3.  .

U narednom susretu 5.kola plej-auta Super rukometne lige, Radnički će ugostiti ekipu Proletera iz Zrenjanina u četvrtak 2. maja.