Radnički u finalu Kupa

Rukometaši Radničkog su u polufinalnom susretu Kupa-grupe zapad nakon velike i neizvesne borbe, boljim izvođenjem sedmeraca, savladali ekipu Smedereva rezultatom 31:30, u regularnom delu 27:27, poluvreme 13:13.

I pre početka duela u SBB hali Jezero se znalo da Kragujevčani neće imati nimalo lak zadatak i da će morati dobrano da se pomuče da opravdaju ulogu favorita. Rasterećeni Smederevci, lider na tabeli Super B lige su izašli na megdan rešeni da što skuplje prodaju kožu. Sam početak nije ukazivao na to, domaćin je u 13.

minutu imao 3 gola prednosti (5:2), no uporni i žilavi gosti se nisu predavali. Strpljivom igrom nisu

dozvolili Kragujevačkoj ekipi da napravi osetniju prednost. Gemaljević je u tom periodu imao zapaženu rolu, odbranivši dva udarca sa linije od 7 metara, no stiče se utisak da su rukometaši Radničkog iskazali previše žurbe u ofanzivi u želji da što brže prelome utakmicu. Nakon vođstva od 12:9 u 25. minutu, staloženi gosti serijom 3:0 dolaze do izjednačenja (12:12, 27. min), a egal rezultat ostaje i na poluvremenu, 13:13.

Nikako domaći rukometaši nisu uspevali da se rezultatski odvoje, igralo se u ritmu gol-za-gol, tako da u jednom trenutku Smederevo dolazi i do prvog vođstva (17:18, 37. min). Uspeli su domaćini da stabilizuju igru, preokrenu rezultat i ponovo stignu do 3 gola prednosti (23:20, 44. min). Činilo se da su time zadali završni udarac poletnim gostima, pogotovo nakon odbranjenog sedmerca Dušana Petrovića, no gostujući rukometaši nisu mislili tako. Uzvraćaju istovetnom serijom i u 50. minutu na semaforu je stajao rezultat 23:23. Par brzopleto završenih napada Radničkog je doneo Smederevcima vođstvo 25:27 tri minuta pred kraj, kada nastaje prava drama na terenu. Prvo je Stanojev u 59. minutu smanjio na 26:27, a zbog većeg od propisanog broja dodavanja pod pasivom, sudije oduzimaju loptu gostima i u foto-finišu bukvalno par sekundi pre isteka utakmice, izuzetno raspoloženi Stefan Stanojev udarcem ispod ruke izjednačava rezultat.

Po propozicijama takmičenja, usledilo je izvođenje sedmeraca, svaka ekipa po 5 šuteva. Šut Jokića je završio na prečki, dok je Marjanoviću čuvar mreže domaćih Petrović odbranio udarac i uz nerealizovan sedmerac Utvića, Barudžić stavlja tačku na I i odvodi svoj tim u finale i borbu za odbranu trofeja, krajnjim rezultatom 31:30.

U redovima Radničkog najefikasniji je bio Stefan Stanojev sa 10 pogodaka, dok je kod gostiju sa istovetnim skorom najraspoloženiji Marko Jokić.

Igrač utakmice: Marko Jokić (Smederevo)

RK Radnički – RK Smederevo: 31:30 (27:27, 13:13)

Kragujevac: SBB hala Jezero, Gledalaca:/
Sudije: Nemanja Živić, Aleksandar Rilak
Sedmerci: Radnički 8 (8), Smederevo 7 (4)
Isključenja: Radnički 8 min, Smederevo 8 min

Radnički: Gemaljević (5 odbrana i 2 sedmerca), Stošić, Barudžić 6, Mutavdžić, Pretrović (3 odbrane i sedmerac), Kasalović, Knežević 1, Stevanović, Đerić 2, Stanojev 10, Bogdanović 3, Utvić, Vuković 6, Prodanović 3.

Smederevo: Martić (8 odbrana), Dizdar, Dušan Stojković 6, Darko Stojković 1, Jokić 10, Todorović, Marjanović 2, Jevđenović 4, Bojić 1, Đorđević 1, Miletić, Stanković, Stojićević, Živković, Drobnjak 5.

Radnički će se za odbranu trofeja u Kupu sastati sa ekipom Super B ligaša, Metalcem iz Kraljeva.