Radnički u narednoj rundi Kupa Milana Cige Vasojevića

Košarka Sport

Košarkašice Radničkog su u utakmici sa mnogo preokreta uspele da pobede ekipu Vrbasa u istoimenom gradu i plasiraju se u naredno kolo Kupa. Crvene dame su zabeležile pobedu rezultatom 57:59 (19:10, 11:23, 17:5, 10:23).

Početak meča je bio, u najmanju ruku, tragičan za Kragujevčanke. Na polovini prve četvrtine domaće su vodile rezultatom 14:2. Ekipa Radničkog je u narednih pet minuta došla do svoje igre i nakon prve četvrtine imala „samo“ devet poena zaostatka. Odlazak kapitena Milice Inđić se osetio u igri, ali je povratak Tijane Jelić doneo sigurnost ispod koša i u igri Radničkog popravio taj segment igre. Upravo Tijana Jelić i sjajna Minela Mehović vraćaju svoju ekipu u utakmicu. Bude se Glomazić i Vuković i u punom naletu dovode svoj tim u vođstvo i na poluvreme odlaze sa 3 poena viška.

Treća četvrtina donosi velike probleme treneru Milovanoviću koji nije uspeo da zaustavi, u tom trenutku, furioznu ekipu Vrbasa. Potpuni preokret i veliko vođstvo domaće ekipe na isteku 30. minuta igre nije ukazivao na povoljan rezultat na kraju meča. Strpljive su bile „Crvene“ i iz minuta u minut su smanjivale prednost domaćina. Sjajna timska igra, prevashodno u odbrani je donela rezultat. Na svega minut do kraja, na scenu stupa Minela Mehović, koja prvo donosi izjednačenje, a na 12 sekundi do kraja i novo vođstvo svojoj ekipi. Vrbas sa linije slobodnih bacanja vraća utakmicu u egal, ali Tijana Jelić u narednom napadu donosi pobedu i plasman Radničkom u naredno kolo Kupa.

Marina Marčetić je bila najbolja igračica ekipe Vrbasa sa 24 poena i 13 skokova. U sastavu kragujevačke ekipe, viđena je sjajna timska igra sa čak tri igračice koje su postigle po 11 poena. Minela Mehović (12 skokova), Andrijana Vuković i Tijana Jelić su ostvarile identičan košgeterski učinak.

Već za danas, zakazan je novi duel protiv iste ekipe, ali u okviru Prve ženske lige Srbije.