Radnički vodi u finalnoj seriji plaj-ofa Srbije

Društvo Sport

Vaterpolisti Radničkog poveli su u finalnoj seriji plej-ofa Super lige Srbije, pošto su na svom bazenu, savladali ekipu Novog Beograda, nakon peteraca (4:3).

Regularni deo meča završen je rezultetom 7:7.

Na samom startu, bolje su se snašli gosti, koji su ubrzo došli do dva gola prednosti (3:1). U drugoj četvrtini timovi su nastavili u žestokom ritmu, ali je ovoga puta Radnički bio bolji od rivala, pa su tri minuta pre odlaska na odmor, Nikita Krug i Nikola Lukić izjednačili na 3:3.

U nastavku susreta Nebojša Toholj je prvi put doveo Radnički u vođstvo (4:3), ali samo na kratko, jer je odmah na drugoj strani Miloš Ćuk prekinuo seriju svog tima od 11 minuta bez gola. Novobeograđani su u poslednji period ušli sa dva gola prednosti, pošto je peterac iskoristio Gogov – 6:4.

Meč je u dramatičnu završnicu već na startu četvrte četvrtine uveo Strahinja Rašović, a potom je burne reakcije izazvala jedna sudijska odluka da se ne prizna pogodak Radničkog. Na drugoj strani Novi Beograd je olako dobio igrača više, kog je realizovao Bursać i ponovo vratio gostima dva gola „viška“ – 7:5. Ni tada se nije predavao domaćin, već je golovima Lukića i Rašovića ponovo izjednačio – 7:7. Imali su izabranici Uroša Stevanovića potom još nekoliko dobrih prilika da meč reše u svoju korist, ali ih nisu iskoristili, pa se pristupilo izvođenju peteraca.

Sjajnim petercima, Radnički je uspeo da zabeleži prvu pobedu.

Drugi meč finalne serije koja se igra na dve dobijene utakmice, na programu je u subotu, od 20.30 časova, na Novom Beogradu, uz direktan prenos na RTS 2.